Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zmęczony przedszkolak? Zobacz, jak ciekawie spędzić wspólne popołudnie

2022-09-15
Zmęczony przedszkolak? Zobacz, jak ciekawie spędzić wspólne popołudnie

Każdy rodzic, którego dziecko rozpoczęło przygodę z przedszkolem wie, jak ciężkie bywają powroty do domu i jak wiele emocji gromadzi w sobie małe dziecko. Najlepszym sposobem na zmęczonego przedszkolaka jest wspólne spędzanie czasu. Jakie atrakcje zapewnić dziecku, by nie tylko się wyciszyło, ale i z radością na twarzy podejmowało kolejne aktywności? Zobacz sprawdzone propozycje!

Spacer zamiast podwózki samochodem

Większość z nas, rodziców, po dziecko do przedszkola podjeżdża samochodem. Jeśli tylko mamy taką możliwość, rozważmy pójście po dziecko na nogach i tym samym wspólny spacer w drodze powrotnej. To świetny sposób na to, by pełen wrażeń po przedszkolnym dniu maluch miał okazję do opowiedzenia nam o całym swoim dniu, podejmowanych aktywnościach czy tęsknotach za rodzicem. To także okazja do spędzenia wspólnego czasu na świeżym powietrzu, którego w ciągu szkolnych miesięcy tak bardzo brakuje!

Wybieganie emocji na placu zabaw

Jeśli Twoje dziecko gromadzi w ciągu dnia w przedszkolu w sobie sporo emocji, musi je potem „wybiegać”. Najlepszym sposobem na to będzie wizyta na placu zabaw. Możesz także z powodzeniem zorganizować tego typu miejsce we własnym ogrodzie, dobierając profesjonalne akcesoria i bezpieczne dla malucha konstrukcje. Jeśli dysponujesz miejscem, postaw na klasyczną ogrodową zjeżdżalnię, uwielbianą przez dzieci huśtawkę czy piaskownicę, koło której maluch w wieku przedszkolnym na pewno nie przejdzie obojętnie. Dobrym pomysłem będzie też drewniany domek, wyposażony w kolorowe akcesoria. Na pewno zaciekawią przedszkolaka! Niech wspólnie spędzony czas w przydomowym placu zabaw będzie okazją do nadrobienia tych paru godzin rozłąki. Ruch na świeżym powietrzu dobrze wpłynie także na pozbycie się wielu emocji, które gromadzą się w dziecku i często są powodem niekoniecznie mile widzianych przez rodzica zachowań.

A może wspólne prace plastyczne, czyli coś dla małych artystów

Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubią wszelkie prace plastyczne. Wycinanie, rysowanie czy naklejanie – to tylko niektóre z aktywności, które potrafią zająć je na długo i co ważne, skutecznie wyciszyć. Jeśli Twoje dziecko emocjonalnie podchodzi do czasu spędzonego w przedszkolu, spróbuj tego typu zajęć, by nie tylko wspólnie spędzić czas, ale i pozbyć się negatywnych emocji. Koniecznie przyjrzyj się, które z prac plastycznych sprawiają mu największą radość. Podejrzyj ciekawe zabawy, kup wcześniej potrzebne akcesoria i śmiało twórz plastelinowe ludziki czy papierowe wydzieranki z własnym dzieckiem, które tak bardzo potrzebuje Twojej uwagi!

pixel