Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak zrobić wyjątkowy małpi gaj w ogrodzie?

Chcesz sprawić prawdziwą radość swoim dzieciom? Dowiedz się, jak zrobić małpi gaj w ogrodzie i stwórz wyjątkowy, przydomowy park przygód. To świetny sposób, by wspierać rozwój ruchowy najmłodszych i budować w nich zamiłowanie do aktywności. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to bezpieczeństwo – plac zabaw powinien składać się z elementów i akcesoriów wysokiej jakości. Jeśli chcesz wiedzieć, czym dokładnie jest małpi gaj i jak zrobić go we własnym ogrodzie, zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Gry ruchowe dla dzieci - pomysły na aktywną zabawę

W dobie, gdy najmłodsi coraz częściej wolą spędzać czas przed ekranami niż aktywnie, zabawy i gry ruchowe dla dzieci zyskują coraz większe znaczenie. Z jednej strony to świetny sposób, by budować kondycję i sprawność fizyczną. Z drugiej – szansa na doskonałą zabawę w formie ciekawych zadań, ćwiczeń i wyzwań. W dzisiejszym artykule przedstawiamy pomysły na angażujące gry i zabawy ruchowe dla dzieci.

Czytaj więcej
Kompleksowe wyposażenie placu zabaw. O czym warto pamiętać?

Zabawa na huśtawce to ogromna radość dla każdego dziecka. Więcej uciechy mogą przynieść huśtawki dwuosobowe, do których dziecko zaprosi swojego kolegę czy koleżankę. Spraw swojemu dziecku wyjątkowy prezent! Zainwestuj w huśtawki dwuosobowe ogrodowe, czyli długie godziny fantastycznej zabawy,

Czytaj więcej
Jak może wyglądać tematyczny plac zabaw?
Kreatywność projektantów nie zna granic. Powstają to coraz ciekawsze place zabaw, które często przypominają miniaturowe odpowiedniki prawdziwych budowli. To niesamowite, jak wielka jest wyobraźnia ludzi, którzy tworzą tak cudowne miejsca dla dzieci. Tematyczne place zabaw stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, dzieci je uwielbiają!
Czytaj więcej
Bujaki sprężynowe na publicznym i prywatnym placu zabaw
Pojawiają się na wielu placach zabaw, szczególnie dedykowanych tym najmłodszym. Świetnie sprawdzają się również na przydomowych placach zabaw w ogrodzie. Bujaki sprężynowe są chętnie wybierane przez dzieci, są alternatywą dla standardowych huśtawek czy karuzeli. Co powinieneś wiedzieć o bujakach sprężynowych, zanim zdecydujesz się na ich zakup?
Czytaj więcej
Na jakie nieprawidłowości uważać na publicznym placu zabaw?
Plac zabaw jest miejscem dedykowanym dla najmłodszych i to do ich potrzeb powinien być dostosowany. Należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci, aranżując przyjazną im przestrzeń. Pomimo coraz bardziej zaostrzonych przepisów związanych z placami zabaw, wciąż zdarzają się nieprawidłowości, które mogą skutkować poważnymi konsekwencjami, nawet wypadkami. Jakie błędy najczęściej popełniają inwestorzy i zarządcy?
Czytaj więcej
Jak zabezpieczyć drewniany plac zabaw na zimę?
Drewno nie lubi deszczu, śniegu i wilgoci. Nie najlepiej znosi takie warunki. Jesień i zima to więc czas, kiedy należy odpowiednio zadbać o drewniany plac zabaw. Niezależnie od tego, czy chodzi o publiczny czy prywatny plac zabaw, przed zimą potrzebuje on wykonania kilku prac. Jeszcze nie jest za późno, aby przygotować drewniane elementy na mrozy i śniegi. O czym należy pamiętać, zabezpieczając drewniany plac zabaw na zimę?
Czytaj więcej
Jak dbać o piasek w piaskownicy?
Dzieci uwielbiają zabawę w piaskownicy. Problemem zarówno na prywatnym, jak i publicznym placu zabaw jest jednak czystość piasku. Wraz z upływem czasu miejsce zabawy dla maluchów pozostawia wiele do życzenia pod względem czystości i estetyki. Trzeba wiedzieć, że piasek w piaskownicy wymaga regularnej wymiany. To jednak nie wszystko. Warto również zapobiegać ewentualnym nieczystościom, jeśli to tylko możliwe.
Czytaj więcej
Liny polipropylenowe na placu zabaw. Bezpieczna wspinaczka
Czy przed zakupem wyposażenia na plac zabaw zastanawiasz się, z jakich materiałów jest ono wykonane i dlaczego? To ważne, ponieważ właśnie odpowiedni materiał sprawia, że konkretne urządzenie jest bezpieczne i spełnia swoją funkcję. Przykładowo, takie niepozorne elementy, jak liny, mogą być wykonane z polipropylenu. Dlaczego właśnie liny polipropylenowe powinny znaleźć się na placu zabaw, a nie żadne inne?
Czytaj więcej
Czy plac zabaw to standard na nowych osiedlach?
Czy na osiedlu znajduje się plac zabaw dla dzieci – to jedno z podstawowych pytań rodziców, którzy planują przeprowadzkę do nowego miejsca. Dla nich obecność takiej przestrzeni jest oczywista, jednak nie ma żadnych regulacji prawnych, które wskazywałyby jednoznacznie, że plac zabaw musi znaleźć się na każdym osiedlu. W większości przypadków tak jednak jest, co oczywiście stanowi wartość dodaną dla rodzin z dziećmi przy wyborze swojego nowego M.
Czytaj więcej
pixel