Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zjeżdżalnia, czyli ulubieniec naszych dzieci

2020-04-17
Zjeżdżalnia, czyli ulubieniec naszych dzieciNiezależnie od tego na jakim placu zabaw się znajdujemy, możemy być przekonani, że naszym oczom ukażą się dwa widoki. Pierwszym z nich będzie niekwestionowana królowa każdego placu zabaw, czyli oczywiście zjeżdżalnia. Umieszczona w centralnym jego punkcie, stanowiąca nieodłączny element każdego parku rozrywki. Drugim obrazem, bezpośrednio powiązanym z pierwszym, jest rząd dzieci czekających na swoją kolej do zjazdu. Są to dwa elementy na jakie musimy być przygotowani decydując się na wizytę na placu zabaw. Jednak dlaczego zjeżdżalnia cieszy się niemalejącym zainteresowaniem?

Naturalny instynkt

Dzieci z natury spragnione są dreszczyku emocji i ciekawe są nieustraszonej eksploracji otaczającego ich świata. Jest to najlepszy sposób w jaki młodzi ludzie się uczą. Jednak w dzisiejszych czasach wiele poczynań naszych pociech jest nadzorowanych, głównie ze względu na ich bezpieczeństwo. Zatem zjeżdżalnia na placu zabaw pozostaje dla nich jednym z niewielu miejsc, w którym mogą one poczuć mocne uderzenie adrenaliny i pozytywnych emocji bez obaw o niespodziewane urazy i niechciane upadki.

Korzyści jakie niesie ze sobą zabawa na zjeżdżalni

Dziecko korzystające ze zjeżdżalni doświadcza wielu ekscytujących i pozytywnych odczuć. Zjeżdżalnia niewątpliwie pozwala na wzmocnienie pewności siebie oraz potrzeby eksploracji u młodego człowieka. Choć cały proces dostarcza im niesamowitych wrażeń, wymaga od nich również bardzo dużej dawki odwagi. W końcu trzeba się nią wykazać, jeśli chcemy wspiąć się na konstrukcję, która jest nierzadko zdecydowanie większa od nas samych. To nie wszystko. Jeśli sama wspinaczka już się udała, teraz przyszedł czas na ekstremalnie szybką jazdę w dół. Cała zabawa stanowi nie lada wyzwanie dla naszych pociech, dając im jednocześnie niesamowitą porcję świetnej zabawy.

Ponadto, zjeżdżalnia jest świetnym promotorem aktywności fizycznej. W końcu cały proces oparty jest o wspinaczkę, szybki zjazd i rzecz jasna powtórkę. I to nie jedną. Dlatego właśnie jest to świetny sposób na to, by dziecko zaznało trochę ruchu.

Nie zapominajmy, że zjeżdżalnia wymaga od dziecka bardzo dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wspinaczka na tak wysokie przeszkody, nawet jeśli odbywa się po zwykłych schodach, może stanowić dla naszych dzieci nie lada wyzwanie. W ten sposób młode osoby uczą się poznawać możliwości swojego organizmu oraz jego ograniczenia. Buduje to jednocześnie potrzebę samodoskonalenia się i chęci bycia lepszym przy każdym następnym powtórzeniu.

Jaka zjeżdżalnia?

Odpowiedź jest prosta: każda! Mała, duża, prosta, kręta, falowana. Każda zjeżdżalnia będzie dobra dla naszego dziecka i każda z nich dostarczy naszemu maluchowi mnóstwo frajdy. Należy jednak pamiętać, by zjeżdżalnia utrzymana była w należytym stanie technicznym, porządku i czystości. Jest to miejsce na placu zabaw, gdzie dzieci spędzają naprawdę dużo czasu i dobrze by było, by żadne z nich nie zrobiło sobie krzywdy i nie zniechęciło się do niekwestionowanej królowej każdego placu zabaw, czyli zjeżdżalni.
pixel