Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawa w ogrodzie z najmłodszymi

2019-10-10
Zabawa w ogrodzie z najmłodszymiNie tylko starsze dzieci lubią się bawić – te młodsze również muszą jakoś spożytkować swoją energię, w przeciwnym razie znajdą sobie zabawę w domu, co może źle się skończyć dla starannego porządku. Wie o tym każdy rodzic, który chociaż raz próbował położyć takiego malucha do spania – okazuje się, że odpowiednio skanalizowany wysiłek fizyczny sprawia, iż dziecko grzecznie zasypia na noc, jest również później o wiele zdrowsze. Place zabaw wyrabiają bowiem siłę, wytrzymałość oraz odporność.

Dla małych dzieci jednak nie wszystkie sprzęty nadają się do zabawy. Oczywiście, można je zamocować w momencie, gdy będą starsze, ale na początek lepiej stworzyć warunki dla tych, którzy dopiero zaczynają swoje kroki w świecie.

Dla małych dzieci dobrym wyborem będą na przykład sprężynowe koniki, których nie brakuje w ofercie naszego sklepu. Są to bardzo bezpieczne sprzęty do zabawy, pozwalające jednocześnie na pełną frajdy aktywność, a z drugiej strony na wysiłek fizyczny.

Warto sprawić maluchom przyjemność z zabawy!

Małe dzieci mają naturalną potrzebę ruchu – ciągle rosną, więc mają mnóstwo niespożytej energii. Z tego też względu rodzic musi kłaść nacisk na to, by zapewniać mu bezpieczne warunki do tego, by owa energia faktycznie znalazła jakieś ujście.

Dla maluchów nie poleca się co prawda bardzo wyczynowych sprzętów, takich jak te do akrobacji, aczkolwiek dość niskie trapezy drewniane, takie, jakie ma do zaoferowania nasz sklep, będą mogły uatrakcyjnić ich codzienne zabawy. Wszelkiego rodzaju zjeżdżalnie są również przeznaczone dla raczej starszych dzieci, ale są przecież jeszcze huśtawki. Te kubełkowe będą idealnym sprzętem do radosnej aktywności wśród maluchów, bo można je powiesić nie tylko na podwórku, ale również w domu.

Rodzicom powinno zależeć na tym, by ich pociechy mogły cieszyć się zabawą w zaciszu własnego podwórka – wspomaga to ich ogólny rozwój psychofizyczny, co jest niezwykle pożądane. Warto również zauważyć, że maluchy bez wątpienia odrzucą wszelkiego rodzaju smartfony, które czasami wręczają im zbyt zapracowani rodzice, przekonani o tym, że kiedy dziecko skupi swoją uwagę na ekranie, to przez jakiś czas pozwoli na odpoczynek.

Pamiętajmy, że bierzemy aktywny udział w rozwoju naszego dziecka, dlatego malucha nigdy nie wolno zostawić samego nawet na przydomowym placu zabaw. Nie chodzi tylko o jego bezpieczeństwo, ale również o to, żebyśmy uczestniczyli w tym, jak się bawi – w ten sposób będziemy monitorować to, jak rośnie i czego się zaczyna uczyć na przydomowym placu zabaw, specjalnie dla niego stworzonym.

Polecane

pixel