Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawa - najlepsze słowo dla każdego dziecka

2020-10-09
Zabawa - najlepsze słowo dla każdego dziecka

Rola zabawy w życiu i rozwoju dziecka

Każdy maluch słysząc magiczne słowo na „Z” od razu jest bardziej szczęśliwy i energiczny. Nieważne z kim, gdzie i kiedy. Dzieci kochają zabawę i kropka. Wbrew pozorom spędzanie wolnego czasu na różnego rodzaju grach i zabawach nie tylko sprawia, że dziecko się relaksuje, śmieje, cieszy i przeżywa szczęśliwe oraz beztroskie chwile, ale zabawa jest również elementem dydaktycznym i czynnikiem, dzięki któremu dzieci mogą się prawidłowo rozwijać. Weźmy pod lupę najpierw zalety czysto rekreacyjne i przyjemnościowe. Okres dzieciństwa z natury jest czasem beztroskim i raczej przyjemnym.

Jednak kiedy dziecko może się pobawić ze znajomymi, na przykład na placu zabaw, jest kompletnie szczęśliwe i w pełni usatysfakcjonowane. To wtedy zapomina o wszystkich złych chwilach i problemach. Liczy się tylko kto szybciej zjedzie na zjeżdżalni, gdzie się schować w chowanym, jak lepiej uciec przed berkiem i którą drogą najszybciej dostać się na szczyt lin wspinaczkowych. Zabawa pozwala odetchnąć nie tylko dziecku, ale również i dorosłemu. Z drugiej zaś strony dzieci podczas zabawy uczą się świata, poznają innych ludzi i nawiązują znajomości, które często trwają latami, zdobywają wiedzę i doświadczenia. Podczas zabawy poznają podstawowe prawa fizyki czy zaznajamiają się z naturą. Wiedzą na przykład, że upadek na trawę lub piasek nie jest tak bolesny jak na kamienie lub beton. Bez wątpienia zabawa to nie tylko świetny sposób na spędzenie czasu wolnego w bezstresowy sposób, ale również zdobywanie cennego, życiowego doświadczenia oraz poznawania innych ludzi.

W jaki sposób można wykorzystać produkty dostępne na stronie internetowej sklepu OTITU w zabawie z dzieckiem?

Każdy produkt, który można znaleźć na stronie internetowej OTITU jest zaprojektowany tak, aby korzystanie z niego i zabawa na nim sprawiała jak najwięcej radości dziecku. Pełen profesjonalizm przy projektowaniu i produkcji sprawił, że zabawa z produktami OTITU to czysta przyjemność i pełnia bezpieczeństwa. Produkty, które można znaleźć to między innymi wysokiej jakości zjeżdżalnie, huśtawki, wytrzymałe liny wspinaczkowe, oryginalne domki czy tematyczne zabawki jak na przykład bujaki w kształcie różnego rodzaju zwierząt lub pojazdów. Dzięki temu dziecko może bawić się na wiele sposobów, zarówno w znane i lubiane gry jak berek lub chowany, jak i w bardziej nowoczesne czy kompletnie zmyślone zabawy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać produkty z naszego sklepu w zróżnicowany i kreatywny sposób. Dzięki temu tylko pozytywnie zostanie rozwinięta wyobraźnia dzieci.
pixel