Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Z jakich materiałów powinny być wykonane akcesoria na plac zabaw?

2021-11-21
Z jakich materiałów powinny być wykonane akcesoria na plac zabaw?

W momencie decyzji o stworzeniu prywatnego placu zabaw na działce lub w ogródku, Twoim priorytetem powinien być wybór dobrych jakościowo produktów. W końcu pragniesz, by Twoje dziecko bawiło się na nim latami. Jednocześnie ważne jest jego bezpieczeństwo, a to właśnie od klasy poszczególnych elementów zależy ostateczna ochrona Twojej pociechy. Na placach zabaw najczęściej można spotkać atrakcje wykonane z drewna lub plastiku. Spotyka się również fragmenty metalowe lub aluminiowe. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Co warto o nich wiedzieć?

Drewno na placu zabaw, czyli naturalne atrakcje dla dzieci

Często naturalne produkty przewyższają walorami estetycznymi i wytrzymałościowymi swoich syntetycznych odpowiedników. Do tego dochodzi jeszcze kwestia związana z ekologią i procesem produkcyjnym, który tworzy się sam, więc nie emituje żadnych szkodliwych substancji.

Właśnie tak jest w przypadku drewna. Jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj, możesz liczyć na ogromną wytrzymałość, solidność i trwałość. Właśnie z tego powodu konstrukcje huśtawek, domków czy drabinek wykończone są właśnie za pomocą tego surowca. W efekcie mogą efektywnie funkcjonować przez kilka lat.

Jakie są wady drewna? Na pewno podatność na warunki atmosferyczne. Minusem drewna z pewnością jest jego wrażliwość na warunki atmosferyczne. Wilgoć i mróz mogą go zniszczyć i doprowadzić do gnicia. Z tego powodu o elementy drewniane należy dbać ze szczególną uwagą. Na pewno potrzebują regularnej pielęgnacji i konserwacji.

Czy plastikowe i aluminiowe elementy na placu zabaw to dobre rozwiązanie?

Tworzywo sztuczne, jakim jest plastik oraz różne stopy aluminium, powstało w celu spełniania określonych funkcji. Właśnie dlatego często możesz spotkać się z produktami na plac zabaw wykonanymi właśnie z tych surowców.

Plastik cechuje się przede wszystkim uniwersalnością i lekkością. Do tego bez problemu można nadawać mu różnego rodzaju kolory, co jest niezwykle istotne w przypadku tworzenia przestrzeni do zabawy dla najmłodszych. W prosty sposób można go również formować, tworząc nieregularne kształty, na przykład spiralne lub falowane zjeżdżalnie. Plastik daje dużą swobodę w tworzeniu placu zabaw, który wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka. Ponadto charakteryzuje się stosunkowo niską ceną.

Jednakże plastikowe elementy mają swoje wady. Podobnie jak w przypadku drewna, produkty wykonane z plastiku narażone są na działanie czynników atmosferycznych – w szczególności słońca i mrozu. Z upływem lat mogą one spłowieć, stracić intensywność barw, a nawet pękać. Z tego powodu elementy plastikowe powinny być chowane do garażu lub piwnicy na czas zimy.

Aluminium to materiał, z którego tworzy się różnego rodzaju liny, zawiesia i obejmy na placu zabaw. Jest surowcem wytrzymałym i trwałym, przez co może zagwarantować bezpieczeństwo i ochronę Twoim dzieciom.

OTITU, czyli najlepsze materiały na plac zabaw dla Twojego dziecka

W naszym sklepie internetowym znajdziesz tylko i wyłącznie sprawdzone produkty, które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Nasza oferta składa się z elementów bezpiecznych i skutecznych. To gwarancja uśmiechu na twarzy Twojego dziecka. Z nami stworzysz plac zabaw marzeń!

pixel