Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wspinaczka we własnym ogrodzie

2019-09-06
Wspinaczka we własnym ogrodzieAktywność fizyczna związana ze spędzaniem czasu we własnym ogródku jest czymś, za czym tęsknić może każdy dorosły. Niekiedy sami nie możemy już pozwolić sobie na to, żeby móc podciągać się na kamieniach i linkach, dlatego też zabieramy swoje dzieci do różnego rodzaju parków oraz miejsc, w których mogą się one nieco wykazać pod tym względem.

Jeżeli przyjrzymy się ofertom sklepów oraz miejsc, w których nabyć można coraz to nowsze rzeczy do wspinaczki – tutaj tylko nasza wyobraźnia może nas ograniczać.

Kamienie wspinaczkowe

Zamontowanie w ogrodzie ścianki wspinaczkowej to doskonały pomysł na zabawę dla całej rodziny, pamiętać jednak musimy, że im wyższa konstrukcja, tym bardziej musimy zwrócić uwagę na potencjalne zabezpieczenia – w tym przypadku chodzi głównie o liny oraz pasy, które uchronią nas przed konsekwencjami upadku. Kamienie możemy dokupytwać zawsze, jeżeli poprzednie się nam zużyją. Grunt to znaleźć takie, będące w miarę możliwości stabilne oraz przeznaczone do wygodnej wspinaczki.

OTITU.pl ma nam do zaproponowania pod tym względem całkiem interesujący rozstrzał: możemy nie tylko nabyć kamienie plastikowe, ale położyć nacisk na edukację naszej pociechy, kamieniami więc mogą stać się cyfry albo litery. Jest to szczególnie ważne narzędzie w nauce czytania i liczenia, dlatego w ten sposób organizujemy dzieciom naukę poprzez zabawę.

Na drabinkę!

Mniej czasochłonnym do instalacji pomysłem są drabinki, na które mogą wspinać się zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Przy odrobinie fantazji możemy mieć w ogrodzie własny, niewielki park linowy. Po raz kolejny możemy w takim przypadku sięgnąć po naprawdę bogatą ofertę naszego sklepu – w tym względzie nie musimy bowiem przejmować się tym, czy dostaniemy to, czego chcemy… tylko tym, czy wybór nas nie przytłoczy.

Wybór drabinki linowej zależy wyłącznie od nas. Może to być pięciostopniowa drabinka, może być ona nieco wyższa, może to być taka, która jest podwójna. Tak czy inaczej, dostosowujemy ją przede wszystkim do potrzeb naszego dziecka i zasobów jego aktywności, a jaka ta aktywność jest – to już chyba wiemy sami.

W wyborze rzeczy do wspinaczki kierować musimy się przede wszystkim potrzebami naszych dzieci i ich ogólnymi zainteresowaniami. To w naszym interesie jest, aby w przyszłości korzystały z rzeczy, które kupiliśmy do ogrodu. Bez wątpienia będą one jednak zachwycone, jeżeli znajdziemy dla nich coś, czym będą mogły się długo bawić!

Polecane

pixel