Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wspinaczka dla dzieci

2019-07-11
Wspinaczka dla dzieci

Przyjemne z pożytecznym

Wymieniane wyżej przyrządy treningowe dla dzieci zapewniają im przede wszystkim sporo radości i zdrowa zabawę na długi godziny. Oprócz tego trzeba też wspomnieć o aspekcie zdrowotnym i rozwojowym. Dziecko podczas wdrapywania się na kolejne przeszkody, rozwija przede wszystkim koordynację ruchową. Wzmacniają się jego mięśnie, nie tylko rąk i grzbietu, ale także całego ciała, dzięki czemu poprawia się znacznie motoryka ruchowa i gibkość. Stawy stają się bardziej elastyczne i usprawnia się stabilizacja kręgosłupa. Tego typu forma zabawy jest bardzo skuteczna, jeśli chodzi o zabezpieczenie dziecka przed wadami postawy. Skoliozy to częsta przypadłość maluchów, dlatego warto zabezpieczyć swoje pociechy przed skrzywieniami kręgosłupa, które z wiekiem znacznie się pogłębiają. Oprócz rzeźbienia sylwetki wspinaczka wpływa również na ogólną sprawność i wydolność oddechową. Usprawnia metabolizm i dzięki temu maluchom nie grozi otyłość, tak często zauważana u dzieci, które nie są aktywne fizycznie.

Co wybrać?

Ścianka wspinaczkowa

Twoje dziecko może mieć swoją ściankę wspinaczkową, dopasowaną do jego aktualnych możliwości wiekowych. Możesz ja zamontować na działce lub w pokoju, używając do tego celu kolorowych kamyków o różnych, często zabawnych kształtach. Spory i zróżnicowany wybór tego typu akcesoriów znajdziesz w ofercie sklepu OTITU. Kamyki oprócz tego, że ładnie wyglądają i ciekawie prezentują się w każdym miejscu, są także odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wykonane najczęściej z trwałej masy żywicznej organicznej, a montowane za pomocą śrub imbusowych, wkrętów i nakrętek. Taka ścianka wspinaczkowa pomaga dziecku ćwiczyć nie tylko koordynację ruchową, ale też uczy koncentracji, pozwania kolorów i pokonywana strachu przed wysokością. Zabawa może mieć różny charakter – chwytanie jednego koloru kamyków, wchodzenie na górę po nagrodę i tym podobnej. Możliwości jest mnóstwo.

Drabinka

Możesz też zafundować dziecku inną rozrywkę, która może przybrać kształt drewnianej, sznurkowej drabinki. Wspinanie się po drewnianych pałąkach na górę to wielka frajda dla każdego dziecka, które uwielbia bawić się na świeżym powietrzu. Najlepsze efekty uzyskasz, montując drabinkę na wolnej przestrzeni, kiedy jej konstrukcja z niczym nie będzie się stykała. Wtedy stopień trudności ze wspinania rośnie, a dziecko odczuwa większą satysfakcję. Łatwo się ją montuje i ciekawie wpisuje się w małą architekturę ogrodu, ze względu na surowiec, z którego została wykonana.

Lina wspinaczkowa

Możesz powiesić ją na działce, przytwierdzając do drzewa lub na mini placu zabaw w ogrodzie. Tego typu zabawa przeznaczona jest dla troszkę starszych dzieci, ale i maluchy mogą próbować swoich sił na linach z węzłami. Ćwiczenia na tym przyrządzie trenują mocny chwyt i rozwijają koordynację ruchową. Wdrapywanie się na samą górę zawsze będzie dla dziecka nie lada wyczynem i powodem do radości. Tego typu linki też można nabyć u nas. Są bardzo łatwe w montażu, trwałe i charakteryzują się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych.

Siatki wspinaczkowe

Dzieci je uwielbiają. Siatki do wspinania mają różne wymiary (szerokość, wysokość) i montuje się je zazwyczaj do drewnianych bali. To niezwykle ciekawa zabawa dla dzieci w różnym wieku, pozwalająca spożytkować ich energię w wyjątkowo pozytywny sposób. Tego typu akcesoria wspinaczkowe są trwałe, łatwe montażu i zapewniają zdrową formę rozrywki na świeżym powietrzu na wiele godzin. Wystarczy zerknąć do oferty sklepu OTITU, aby wybrać tę najlepszą pod względem rozmiaru siatkę. Niezależnie od tego, jakie wybierzesz akcesoria wspinaczkowe dla swojego dziecka, to zawsze dokonasz dobrego wyboru. Zabawa na świeżym powietrzu, szczególnie ta, która pozwala rozwijać umiejętności ruchowe i koordynacyjne dziecka, jest jak najbardziej wskazana. A dzieci to kochają...

Polecane

pixel