Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wiosna na placu zabaw

2020-04-02
Wiosna na placu zabawKażdy z nas widzi za oknem, że jednocześnie ze stopniowym przemijaniem zimy, wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna. Coraz wyższe temperatury na zewnątrz dają naszym pociechom coraz więcej okazji do wspólnych aktywności na pobliskich podwórkach i placach zabaw. Jest to fantastyczna okazja, by wzbudzić w dzieciach chęć spędzania czasu na świeżym powietrzu i przekazania im nawyku do wykonywania aktywności fizycznej. Jakie korzyści przynosi tego typu aktywność i jak zadbać o plac zabaw, by naszym dzieciom bawiło się lepiej?

Przede wszystkim zdrowie

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej niesie za sobą szereg korzyści dla zdrowia każdego człowieka. Zarówno tego dorosłego jak i tego troszkę młodszego. Otyłość, nawet tych najmłodszych z nas, zatacza coraz szersze kręgi. Problem ten zaczyna być coraz bardziej widoczny wraz z dorastaniem naszych pociech. Wobec tego bardzo istotnym jest, by już od najmłodszych lat nakłaniać dziecko do aktywności fizycznej. Nie ma lepszego miejsca do ćwiczeń dla malucha niż place zabaw. Korzystając ze wszystkich dostępnych tam urządzeń dziecko nie zdaje sobie nawet sprawy, że ćwiczy.

Ponadto, zabawa z rówieśnikami na znaczący wpływ na kondycję psychiczną dziecka. Wspólne sukcesy podczas zabawy, umiejętność współpracy i oddziaływania z innymi w drużynie mają duży wpływ na samoocenę młodego człowieka. Buduje on w ten sposób pewność siebie, umiejętność zaufania i wiary w swoje mocne strony. Nie zapominajmy jak istotne to cechy, które będą bardzo przydatne w ich późniejszym życiu.

Aktywność staje się nawykiem

Czym skorupka za młodu nasiąknie… Powiedzenie starsze od węgla. Jednak nad wyraz prawdziwe. Dziecko, któremu od małego wpaja się istotę aktywności fizycznych i chęci spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, łatwiej będzie w przyszłości pozostać przy tych przekonaniach i kontynuowania ich w starszym wieku. Idea zabawy na świeżym powietrzu stanie się dla nich nie tyle atrakcyjna co po prostu konieczna. Trzeba jednak pamiętać, by dziecko zabierać na plac zabaw już od najmłodszych lat, tak by miało ono czas na adaptacje w nowym środowisku i naukę pewnych nawyków. Kiedy zatem jest najlepszy czas na zabranie naszej pociechy na plac zabaw jeśli nie teraz? Coraz więcej słońca to doskonała okazja na plenerowe harce po placu zabaw.

Atrakcyjny plac zabaw

Pierwszą rzeczą o jakiej trzeba pamiętać przed rozpoczęciem zabaw na swoim placu po zimie jest jego dokładny przegląd. Tylko wtedy możemy być pewni, że cała zabawa będzie przebiegała ekscytująco i przede wszystkim bezpiecznie.

Jeśli przegląd mamy już za sobą, zawsze dobrym rozwiązaniem na początek sezonu jest wyposażenie naszego placu zabaw w nowszy, dopasowany do naszych pociech sprzęt. Jeszcze szybsze zjeżdżalnie, coraz wyższe drabinki czy coraz trudniejsze przeszkody są zawsze atrakcyjne dla małego dziecka, które lubi swój czas poświęcać na zabawę na dobrze wyposażonym placu zabaw. Warto zatem dobrze zaopatrzyć nasz plac na chwilę przed rozpoczęciem sezonu zabaw.
pixel