Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jakie akcesoria wyposażyć plac zabaw dla starszych dzieci?

2021-04-12
W jakie akcesoria wyposażyć plac zabaw dla starszych dzieci?

Dzieci w wieku szkolnym, a korzystanie z placów zabaw

Zabawa towarzyszy naszym pociechom przez wiele lat życia. Nawet nastolatkowie często spędzają czas wolny na różnego rodzaju grach i aktywnościach typu berek czy chowany. Całkowicie normalne jest, że dzieci w wieku szkolnym chcą korzystać z placu zabaw i sprawia im to frajdę. Rozrywka i beztroski dziecięcy czas jest dla nich równie ważny co dla młodszych przedszkolaków. Potrzebują oni jednak nieco innych atrakcji, ponieważ są już bardziej rozwinięci fizycznie oraz psychicznie. Tworząc plac zabaw z myślą o starszych dzieciach, warto wyposażyć się w bardziej zaawansowane i wymagające akcesoria, które będą stanowić wyzwanie dla naszych pociech. 

Czego potrzebują starsze dzieci do rozrywki na placu zabaw?

Przede wszystkim trudniejszych, bardziej wymagających i skomplikowanych akcesoriów do zabawy. Zjechanie z krótkiej i prostej zjeżdżalni nie będzie stanowiło dla nich żadnej atrakcji. Starsze dzieci potrzebują więcej emocji i adrenaliny. Z tego powodu powinniśmy zainwestować w takie produkty jak liny lub kamienie do wspinaczki, akcesoria do akrobacji czy dłuższe i bardziej zawiłe zjeżdżalnie. Nie możemy zapomnieć o huśtawce, która powinna być wytrzymała. Najlepiej gdyby posiadała łańcuch i trwałe siedzisko. 

Akcesoria do wspinaczki dla starszych dzieci

Dzieciaki w wieku szkolnym mają już w miarę dobrze rozwinięty układ mięśniowy i kostny. Z tego powodu warto wyposażyć przydomowy plac zabaw w akcesoria do wspinaczki w postaci lin lub ścianek z kamieniami. W ten sposób możemy pomóc dzieciom w rozwinięciu ich koordynacji, układu nerwowego, a także wzmocnimy ich całe ciało. Wspinaczka na szczyt ścianki lub osiągnięcie najwyższego punktu na linie może być dla nich atrakcyjnym celem, do którego będą dążyć. Z pewnością pozwoli to nauczyć ich pokory i niepoddawania się na drodze do podjętego wyzwania. 

Akcesoria do akrobacji dla dzieci w wieku szkolnym 

Ten typ atrakcji na przydomowym placu zabaw może przyczynić się do rozwinięcia u naszych pociech zamiłowania do gimnastyki i sportu. Akcesoria do akrobacji w postaci trapezów, obręczy i drążków mogą spowodować, że dzieci zainteresują się tym tematem bardziej. Być może w ten sposób zrodzi się w nich prawdziwa pasja. Ten typ atrakcji niesamowicie wzmacnia całe ciało, pozwala poznać jego słabe punkty i pracować nad nimi. Jednocześnie zabawa na trapezach i drążkach to świetna zabawa, przy której dzieci z pewnością spędzą wiele radosnych chwil.

Gdzie kupić akcesoria na plac zabaw dla starszych dzieci? 

Szukając produktów do zabawy dla swoich starszych pociech musimy zwrócić uwagę na jakość wykorzystanych materiałów, precyzję wykonania i wytrzymałość. Dzieci w wieku szkolnym ważą nieco więcej niż przedszkolaki, więc artykuły do zabawy muszą być trwalsze. Niewątpliwie świetnym wyborem będzie nasz sklep internetowy, w którym znaleźć można setki różnych produktów dla dzieci w wieku szkolnym. W ten sposób możemy zapewnić im wiele godzin świetnej zabawy, a jednocześnie pozytywnie wpłynąć na ich rozwój, zdrowie i samopoczucie.

pixel