Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jaki sposób możesz zadbać o akcesoria na placu zabaw?

2022-01-20
W jaki sposób możesz zadbać o akcesoria na placu zabaw?

Wszyscy dobrze wiemy, że czas spędzany na placu zabaw jest dla dzieci czystą radością i szczęściem. Właśnie z tego powodu warto zadbać o jakość akcesoriów, na których bawią się dzieci. W końcu potrzebują one bezpieczeństwa i wytrzymałości. Zadbanie o to, by każda jej część działała prawidłowo, daje naszym dzieciakom możliwość wielu godzin zabawy. Jak zatem zadbać o to, by nasza zjeżdżalnia i huśtawka cieszyły nasze dzieci przez wiele sezonów?

Czystość akcesoriów na placu zabaw

Pielęgnacja plastikowych, stalowych i drewnianych elementów na placu zabaw jest absolutnym obowiązkiem. Przed rozpoczęciem zabawy należy oczyścić powierzchnię zjeżdżalni, huśtawek i akcesoriów do akrobacji – w końcu nikt nie chce, aby jego dziecko było ubrudzone. Ponadto wyczyszczenie całej konstrukcji zjeżdżalni zapewni nie tylko lepszą jakość ślizgu. Pomoże również usunąć z niej wszelkiego rodzaju bakterie i zabrudzenia, które nazbierały się podczas wcześniejszego korzystania.

Na pewno czyszczenie należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Najlepiej w momencie, gdy rozpoczyna się sezon wiosenny. Nagromadzony podczas zabawy brud nie tylko utrudnia zabawę, lecz także zniechęca nasze dzieci do korzystania z tych atrakcji. Oczywiście, warto również okresowo dbać o czystość naszego zestawu. Niemniej jednak warto co najmniej raz do roku poświęcić temu procesowi nieco więcej czasu, ponieważ w efekcie Twoje dziecko może korzystać z placu zabaw przez dłuższy czas.

W jaki sposób wyczyścić elementy na placu zabaw?

Proces pielęgnacji wszystkich akcesoriów na placu zabaw jest w miarę podobny, więc nie powinien stwarzać problemów. Na początku warto użyć węża ogrodowego, który spłucze z powierzchni luźne kawałki zanieczyszczeń i nawilży ją przed myciem. W efekcie proces czyszczenia będzie zdecydowanie łatwiejszy.

Następnie do wiadra należy wlać gorącą wodę z odrobiną detergentu lub innego środka czyszczącego. Taką mieszanką, za pomocą gąbki lub szczotki, należy wypolerować wszystkie miejsca na konkretnych elementach. Podczas pielęgnacji plastikowej huśtawki czy zjeżdżalni nie powinno się zapomnieć o spodzie.

Na końcu dokładnie umyte atrakcje należy opłukać pod bieżącą wodą.

Gdzie kupić najlepsze akcesoria na plac zabaw?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz tylko i wyłącznie sprawdzone produkty, które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Nasza oferta składa się z w pełni sprawdzonych i bezpiecznych elementów. To gwarancja uśmiechu na twarzy Twojego dziecka. Z nami stworzysz plac zabaw marzeń!

pixel