Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jaki sposób dbać o elementy na placu zabaw?

2022-04-11
W jaki sposób dbać o elementy na placu zabaw?

Akcesoria na placu zabaw, które utrzymane są w czystości i dobrym stanie są absolutną podstawą do beztroskiej zabawy z uśmiechem na ustach. Z tego powodu należy regularnie dbać o zjeżdżalnie, huśtawki i inne elementy znajdujące się w przestrzeniach dla dzieci. Zadbanie o to, by każda część działała prawidłowo, daje naszym dzieciakom możliwość wielu godzin zabawy.

Jakie atrakcje na placu zabaw dzieci lubią najbardziej?

Nie ma bowiem co ukrywać – zarówno zjeżdżalnia, jak i huśtawka to akcesoria, bez których nie może się obyć żaden plac zabaw. To absolutnie podstawowe elementy, które muszą znaleźć się w każdej przestrzeni do zabawy. Co więcej, to ulubione atrakcje większości dzieciaków. Niemniej jednak utrzymywane w złej kondycji nie dają już tyle frajdy co dotychczas. Jak zatem zadbać o to, by nasza zjeżdżalnia i huśtawka cieszyły nasze dzieci przez wiele sezonów?

Czystość zjeżdżalni oraz huśtawek jako absolutna podstawa szczęśliwej zabawy

Czyszczenie sprzętów do zabawy, które znajdują się na zewnątrz, może wydawać się syzyfową pracą, ale jest niezwykle ważne i istotne, ponieważ w ten sposób można przedłużyć żywotność poszczególnych elementów. Niestety wiele osób zapomina o tym obowiązku, co bezpośrednio przekłada się na jakość i bezpieczeństwo placów zabaw. Odpowiednie wyczyszczenie całej konstrukcji zjeżdżalni zapewni nie tylko lepszą jakość ślizgu. Pomoże również usunąć z niej wszelkiego rodzaju bakterie i zabrudzenia, które nazbierały się podczas wcześniejszego korzystania.

Jak często myć i czyścić akcesoria na placu zabaw?

Generalne czyszczenie huśtawek czy zjeżdżalni powinno odbywać się przynajmniej raz w roku. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie to początek sezonu wiosennego. Po wilgotnej zimie lub przetrzymywaniu przedmiotów w piwnicach potrzebują one gruntownego wyczyszczenia.

Nagromadzony przez cały okres udanej zabawy brud nie tylko utrudnia zabawę, lecz także zniechęca nasze dzieci do korzystania z tych atrakcji. Nie wspominając już o nieustannie zabrudzonych ubraniach, każdorazowo, gdy nasze dziecko wróci z placu zabaw.

Oczywiście, warto również regularnie dbać o czystość naszego zestawu. Niemniej jednak warto co najmniej raz do roku poświęcić temu procesowi nieco więcej czasu, tak by nasze pociechy mogły cieszyć się swoimi atrakcjami przez długi czas.

Jak zabrać się za czyszczenie placów zabaw?

Niezależnie od tego, czy zabierzesz się za mycie huśtawki, czy zjeżdżalni, sam proces czyszczenia nie jest skomplikowany i wygląda bardzo podobnie. Na samym początku przy pomocy węża ogrodowego lub innego źródła wody należy spłukać z powierzchni luźne kawałki zanieczyszczeń. Ponadto w ten sposób będziesz w stanie nawilżyć powierzchnię przed myciem i pozbawi Cię problemu ręcznego pozbywania się różnych odłamków.

Zaraz po tym, do wiadra powinieneś wlać ciepłą wodę z odrobiną detergentu. Taką mieszanką, za pomocą gąbki lub szczotki, czyścić dokładnie całą powierzchnię konkretnego elementu, nie zapominając o nawet najbardziej ukrytych i trudno dostępnych zakamarkach. Dokładnie umyte atrakcje powinieneś opłukać pod bieżącą wodą. Na sam koniec warto jest zdezynfekować wszystkie poręcze i łańcuchy, tak by pozbyć się resztek zanieczyszczeń.

Gdzie kupić sprawdzone akcesoria na plac zabaw?

Niewątpliwie jednym z najlepszych miejsc na inwestycję w akcesoria na plac zabaw jest nasz sklep internetowy OTITU. Znajdziesz tutaj ogromną ilość różnorodnych produktów, które sprawią, że Twoje dzieci będą miały zapewnione setki godzin świetnej zabawy.

pixel