Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W co dzieci mogą razem bawić się na placu zabaw?

2022-01-31
W co dzieci mogą razem bawić się na placu zabaw?

Nie od dziś wiadomo, że pozytywne uczucia i emocje są odczuwane o wiele bardziej intensywnie, kiedy są dzielone z najbliższymi. Właśnie dlatego warto nauczyć najmłodszych zabaw, które mogą wykorzystać podczas czasu spędzanego z rówieśnikami. Jak zatem zagwarantować swojemu dziecku świetną zabawę?

Klasyczny berek i zabawa w chowanego

W momencie, gdy wykorzysta się akcesoria na placu zabaw, takie jak domek, liny do wspinaczki i inne elementy dostępne w tym miejscu, klasyczne zabawy nabierają zupełnie nowego znaczenia. Bieganie pomiędzy nimi sprawi, że dzieci będą miały nowe bodźce. Do tego dochodzi konieczność wykorzystywania różnych partii mięśniowych, co kompleksowo rozwija Twoje dziecko.

Zabawa w chowanego natomiast jest o wiele ciekawsza i bardziej zróżnicowana, kiedy dzieci zaczną wykorzystywać domki, tunele i zamknięte zjeżdżalnie do chowania się. Na placu zabaw ogranicza ich tylko kreatywność.

Podłoga to lawa, czyli popularne w ostatnich latach „the floor is lava”

To zabawa, która jest możliwa, gdy na placu zabaw znajdują się liny, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, huśtawki i domki.

Zasady zabawy są banalnie proste i każdy sobie z nimi poradzi. Przede wszystkim potrzebna jest umiejętność adaptacji do gwałtownie zmieniających się warunków. Dzieci, podczas gdy będą biegać pomiędzy atrakcjami i korzystać z różnych akcesoriów, zostają zaskoczone komendą „lawa”. Wówczas mają one w jak najkrótszym czasie znaleźć się nad ziemią tak, by nie pochłonęła ich gorąca lawa.

W momencie, gdy ostatnie dziecko, które nie zdołało uciec przed gorąca lawą musi do końca rozgrywki kibicować swoim kolegom z poziomu ławki. To idealny pomysł na rozwój wyobraźni dziecka i naukę pracy w zespole. Przecież kto lubi uciekać przed lawą w pojedynkę?

Zabawa w przenoszenie flagi

To bardzo prosta zabawa, do której potrzebna jest tylko i wyłącznie flaga lub po prostu kawałek materiału na jakimś kiju bądź patyku. Do tego trzeba wyznaczyć dwa obszary na placu zabaw, które będą stanowiły bazę jednego i drugiego zespołu.

Każda drużyna zaczyna w swojej bazie. Pomiędzy nimi umieszczona zostaje tytułowa flaga. Zadaniem drużyny jest zabranie jej i przyniesienie do swojej bazy. Jeśli jednak ktoś z jednej drużyny dotknie dziecko z drugiej drużyny zostanie ono zabrane do miejsca przy bazie drużyny przeciwnej, będzie tam musiało zostać do momentu uwolnienia go, przez członka swojej drużyny poprzez dotknięcie go. Grę wygrywa drużyna, która jako pierwsza zabierze flagę do swojej bazy. Jest to idealna zabawa pozwalająca na naukę pracy w zespole, rozwój taktycznego myślenia oraz umiejętności motorycznych.

pixel