Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trzy pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem po szkole

2022-09-01
Trzy pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem po szkole

Wrzesień to miesiąc pełen wyzwań dla rodziców, których dzieci zaczęły przygodę ze szkołą. Jesteś wśród tego grona? Zobacz najlepsze pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem po szkole. Poświęć mu te parę godzin i spraw, by Wasza więź była jeszcze fajniejsza, a wspólnie spędzony czas okazją do pięknych wspomnień!

Plac zabaw sposobem na „wybieganie” emocji

Sporo rodziców boryka się z problemem nadmiaru emocji, które po zajęciach szkolnych tłumi w sobie dziecko. Wrzesień to miesiąc szkolnych wyzwań. Zarówno rodzice jak i dzieci muszą nauczyć się nowego rytmu i złapać rutynę. Aby „wybiegać” skutecznie emocje u dziecka, zaproponuj mu plac zabaw po szkole. Możesz skorzystać z miejskich placów zabaw, ale świetnym rozwiązaniem będzie także swój plac zabaw w ogrodzie. Zjeżdżalnie, akcesoria do akrobacji czy huśtawki – to tylko niektóre z propozycji elementów, które świetnie sprawdzą się u dziecka w wieku szkolnym. W przypadku nieco starszych uczniów, na pewno świetnie sprawdzi się przydomowy kącik wspinaczkowy.

Ogrodowy plac zabaw ma także spory plus – Twoje dziecko może się bawić, a Ty w tym czasie ze spokojem możesz asystować mu, leżąc na ogrodowym leżaku. Nie musisz też specjalnie wychodzić z nim do parku czy innego miejsca, by zażyło trochę niezbędnego ruchu!

A może spacer we wrześniowym słońcu?

Propozycją na wspólne spędzenie czasu, która sprawdza się zawsze, jeśli tylko pogoda na to pozwala, jest spacer. Wspólne pokonywanie określonego dystansu sprzyja odpoczynkowi i rozmowom – to świetne połączenie, zwłaszcza jeśli Wasza codzienność pełna jest obowiązków i jak większość, mijacie się każdego dnia. Już podczas porannego wyjścia do szkoły określcie sobie trasę spaceru. Dla pierwszoklasisty będzie to motywacja na cały dzień! Z powodzeniem możesz zapewnić także dziecku spacer w postaci przechadzki trasą na dystansie szkoła-dom. Wrzesień często oznacza piękną, słoneczną pogodę, co bez wątpienia sprzyja dłuższym dystansom, podziwianiu pierwszych oznak jesieni i wspólnym rozmowom.

Trochę aktywności we własnym ogrodzie!

Osoby, które mieszkają w domu i posiadają własny ogród, na pewno nie mają problemu z tym, jak spędzić z dzieckiem wspólnie czas po zajęciach szkolnych. Możesz postawić na omawiany wcześniej ogrodowy plac zabaw, ale także pokazać dziecku wspólne gry i aktywności na świeżym powietrzu. Po całym dniu lekcji i rozwiązywania zadań, Twoje dziecko na pewno chętnie zagra w piłkę, porzuca frisbee czy zwyczajnie pobiega z ukochanym zwierzakiem. Pamiętaj, że proste rozwiązania są dobre – dziecko na świeżym powietrzu odpoczywa i zarazem nabiera odporności, która w roku szkolnym jest tak bardzo potrzebna!

pixel