Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sierpień idealnym miesiącem na korzystanie z placu zabaw!

2021-08-18
Sierpień idealnym miesiącem na korzystanie z placu zabaw!

Końcówka lata to bez wątpienia doskonały czas na zabawę. Dzieci mają jeszcze wakacje, które mogą spędzić na beztroskiej zabawie. Jednocześnie dni stają się już coraz częściej jesienne i chłodniejsze Warto zachęcać najmłodszych do zabawy na świeżym powietrzu, korzystania z letniej pogody i jak najlepszego przeżycia tych najlepszych chwil w życiu. Z tego powodu warto odwiedzać place zabaw lub stworzyć własną, prywatną przestrzeń do zabawy w ogrodzie. W takiej sytuacji będziemy mieć największą kontrolę nad dzieckiem. Jednocześnie możemy dbać o jego nawodnienie i samopoczucie w gorące dni.

Regularny odpoczynek i nawodnienie – kluczowe w kontekście bezpiecznej zabawy latem

Latem mamy do czynienia z wysokimi temperaturami, suszą i problemami związanymi z palącym słońcem. Z tego powodu powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na samopoczucie naszych dzieci, ponieważ pozornie bezpieczna zabawa, może stać się realnym zagrożeniem dla ich zdrowia. W końcu długotrwałe przebywanie w pełnym słońcu może skończyć się udarem, zasłabnięciem, bólem głowy lub gorączką. Co więcej, w trakcie upałów łatwiej o odwodnienie i nudności spowodowane wysokimi temperaturami. Właśnie dlatego powinniśmy dbać o zdrowie dzieci, kontrolować je oraz edukować.

Na całe szczęście pod koniec lata upały stają się już rzadkością. W sierpniu częściej możemy spotkać dni jesienne niż typowo letnie. Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły – w końcu pogoda jest nieprzewidywalna. Właśnie dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Przede wszystkim w trakcie zabawy najmłodsi powinni wykonywać regularne przerwy, niezależnie od tego czy aktualnie pali słońce, czy jest pochmurno. Stosowanie regularnych przerw może znacząco poprawić samopoczucie dzieci oraz jakość ich zabawy. Wystarczy odpocząć od biegania, skakania i brykania na kilka minut, aby nabrać nowych sił i energii do dalszej zabawy.

Niezwykle ważnym aspektem w kontekście bezpiecznej zabawy na placu zabaw latem jest również odpowiednie nawodnienie. Jeśli dziecko wybiera się na beztroskie wojaże, koniecznie należy wyposażyć malucha w większą butelkę wody. Regularne picie pomaga zminimalizować ryzyko odwodnienia, dodaje sił, regeneruje ciało i umysł, a także poprawia komfort zabawy. To niezwykle ważne nawet podczas chłodniejszych dni. Nawodnienie jest sprawą szalenie istotną i należy uczulać dziecko w tej kwestii.

Dlaczego warto wybudować prywatny plac zabaw przed własnym domem z OTITU?

Przede wszystkim na stronie internetowej sklepu OTITU znaleźć można najwyższej jakości artykuły, które gwarantują bezpieczną i niezapomnianą zabawę. Z produktami na plac zabaw dostępnymi w sklepie każdy może stworzyć doskonałą przestrzeń do gier i zabaw. Wybudowanie prywatnego raju dla dzieci przed własnym domem ma wiele zalet, jednak w kontekście spędzania czasu na świeżym powietrzu latem, ogromnie zwiększa bezpieczeństwo. Jeśli dziecko źle się poczuje, może w krótkiej chwili wrócić do domu. Możemy ciągle sprawdzać, czy wszystko jest w porządku u naszych pociech. Woda, przekąski czy odpoczynek w wygodnym miejscu jest możliwy dzięki wybudowaniu placu zabaw na własnym podwórku!

pixel