Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rozwój dziecka

2019-07-04
Rozwój dzieckaNa każdym etapie życia dzieci poznają świat i uczą się w nim egzystować. Chodzi tu przede wszystkim stopniowy rozwój cech wolicjonalnych, osobowościowych oraz psychofizycznych. Bardzo ważna kwestia rozwojowa dotyczy też sfery motoryki o koordynacji ruchowej, dzięki czemu dziecko uczy się poznawać i kontrolować swoje ciało.

Nauka przez zabawę

Wiadomo, że dzieci kochają zabawę, dlatego trzeba inwestować w taką formę rozrywki, która będzie sprzyjać rozwojowi malucha. Wybór jest naprawdę duży, dlatego wystarczy trochę kreatywności i zdroworozsądkowego podejścia do sprawy, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto więc postawić sprzęt, który umożliwi prawidłowy wzrost naszej pociechy.

Gry planszowe

Przygodowe, logiczne, wracające do łask pamięciowe oraz dopasowane do wieku i stopnia rozwoju dziecka zabawki edukacyjne. Wśród nich można wyróżnić pluszaki sensoryczne oraz maty edukacyjne czy te, które służą do nauki liczenia, pisania i czytania. Liczy się przede wszystkim kolor, atrakcyjna forma wykonania i wiele możliwości zabawy.

Sprzęt sportowy

Rowerki, wrotki, hulajnogi to fantastyczne zabawki, dzięki którym dzieci dadzą upust niespożytej energii i będą mieć zapewnioną wielogodzinną rozrywkę na świeżym powietrzu. Ćwiczenie koordynacji ruchowej, podejmowania decyzji, nauka cierpliwości, opanowanie strachu – to tylko niektóre z wielu innych zalet korzystania z takiego sprzętu.

Ćwiczenia akrobatyczne

Dla dzieci mogą być świetnym uzupełnieniem innych zabaw na świeżym powietrzu. Do wykonywania gimnastyki artystycznej służą trapezy, obręcze i drążki, za pomocą których dziecko wykonuje różnorodne ćwiczenia. Obroty całego ciała, zwisanie, chwytanie czy podciąganie się – to wszystko wpływa na rozwój koordynacji ruchowej dziecka i przede wszystkim rozwija układ mięśniowy, wspierając elastyczność stawów i stabilizując kręgosłup. W ofercie sklepu OTITU można dostać wiele przyrządów, na których bazie wykonuje się tego typu ćwiczenia. Zrobione są z różnych materiałów i występują zazwyczaj w kilku kolorach. Charakteryzują się także łatwością w montażu.

Huśtawki

To także świetne urządzenia, które rozwijają u dziecka takie cechy jak kontrolowane napięcia mięśniowego, odczuwanie własnego ciała czy utrzymanie sylwetki w określonej pozycji. Uczy też skoncentrowania i cierpliwości. Huśtawki mogą być różne – kubełkowe, w formie gniazda, okrągłe, dwuosobowe, czy też skonstruowane jedynie z drążka i linek. Wykonane są na bazie różnych materiałów: metal, plastik czy drewno, a każda z nich jest trwała, bezpieczna i ciekawa pod względem wizualnym.

Wspinaczka

To coś, co dzieci wprost uwielbiają. Mogą wdrapywać się na drzewa czy murki, ale o wiele wygodniej i bezpieczniej urządzić tego typu zabawę na podwórku. Zakup ścianki wspinaczkowej z kolorowymi kamykami to niewielki koszt, a wielka frajda dla dzieci. Oprócz niej można nabyć siatkę wspinaczkową, którą przytwierdza się najczęściej do drewnianych bali czy drabinki o różnej długości. Dużym powodzeniem cieszą się także linki z węzłami lub bez, za pomocą których dziecko może rozwijać swoje zdolności ruchowe i ćwiczyć swoje ciało.

Każda z tych rozrywek i im podobnych to bardzo ciekawe propozycje na zabawki dla dzieci. Są łatwe w montażu, bezpieczne i oryginalne pod względem design. Zabawa przy ich użyciu to wielka radość i wspieranie rozwoju ciała i umysłu każdego dnia.

Polecane

pixel