Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pomysły na przystępną i ciekawą aranżację placu zabaw

2022-04-18
Pomysły na przystępną i ciekawą aranżację placu zabaw

Lato zbliża się wielkimi krokami. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Z tego powodu więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, a co za tym idzie, dzieci również zaczynają się bawić na podwórku. Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi jak największe zadowolenie i radość z codziennych czynności, powinieneś stworzyć przydomowy plac zabaw. Szukasz pomysłu na budżetowy plac zabaw? W takim razie sprawdź nasze porady na stworzenie przystępnej przestrzeni do zabawy!

Równoważnia i elementy poprawiające równowagę

To atrakcja, która z jednej strony zapewnia świetną zabawę, a jednocześnie jest wyzwaniem również dla starszych dzieci. Do rodzinnego ćwiczenia „work-life balance” nadaje się idealnie. W tym celu wystarczy Ci kilka desek, pieńków oraz wygodne siedzisko do równoważni. To prosty sposób i przede wszystkim tani sposób na stworzenie atrakcyjnej i ciekawej formy zabawy. Równoważnie to elementy idealnie nadające się do rodzinnych ćwiczeń.

Interesujące huśtawki

To jeden z najprostszych sposobów na zapewnienie dzieciom superzabawy. Jednocześnie są bardzo oryginalnym i niepowtarzalnym sposobem na urozmaicenie placu zabaw. Świetną alternatywą dla zakupu gotowego siedziska jest wykorzystanie samodzielnie przygotowanej deski. Co ciekawe, jako siedzisko huśtawki można wykorzystać nawet starą deskorolkę - dzieciaki na pewno to docenią!

Dodatkowo powinieneś zaopatrzyć się w bezpieczne zawiesia i elementy, które posłużą jako uchwyty pod ręce. To huśtawka, na której się stoi! Zabawa gwarantowana.

Ściana wspinaczkowa w formie poziomej

To świetne rozwiązanie dla dzieci, które lubią wspinaczkę, a nie chcą tworzyć drogich ścianek w ogrodzie. Na szczęście do tego celu możesz wykorzystać płot, kawałek ściany lub innego niskiego elementy, który w połączeniu z kamieniami do wspinaczki daje dzieciom ogromną frajdę.

Kostki do gry w ogrodzie

Jeśli Twoje dziecko jest miłośnikiem różnego rodzaju gier planszowych, to rozwiązanie jest idealnym sposobem na urozmaicenie zabawy w ogrodzie. W tym celu wystarczy stworzyć kostkę do gry. To bardzo proste zadanie, ponieważ w tym celu należy połączyć sześć równych desek, tworząc w ten sposób sześcian. Następnie należy pomalować każdą ze ścianek w odpowiedni sposób i wykorzystać kostkę do różnorodnych gier!

Gdzie kupić dodatkowe elementy na plac zabaw?

W sklepie internetowym OTITU znajdziesz najwyższej jakości produkty na plac zabaw, z którymi będziesz mógł stworzyć doskonałą przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu. Oferujemy zarówno akcesoria, które pomogą Ci stworzyć kreatywne dodatki do placu zabaw, jak i kompletne elementy, takie jak zjeżdżalnie, huśtawki czy elementy do wspinaczki.

pixel