Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plac zabaw w ogrodzie – co wybrać, by rósł razem z dzieckiem?

2022-08-08
Plac zabaw w ogrodzie – co wybrać, by rósł razem z dzieckiem?

Plac zabaw w ogrodzie to jedna z najlepszych atrakcji, jaką możesz zapewnić własnym dzieciom. Aktywne spędzanie czasu, ruch na świeżym powietrzu bez opuszczania ogrodu i wypraw na najbliższy plac zabaw – to brzmi świetnie, prawda? Zobacz, na jakie elementy warto postawić, by Twoje dzieci korzystały z placu zabaw jak najdłużej. Stwórz miejsce, z którego wyniosą najlepsze wspomnienia na lata!

Piaskownica – dla dużych i małych

Piaskownica to element, który warto wziąć pod uwagę na etapie planowania ogrodowego placu zabaw. To atrakcja, która cieszy zarówno maluszki, jak i nieco starsze dzieciaki. Wszystko przez to, iż daje wiele możliwości zabaw. Od prostego napełniania foremek piaskiem po zaawansowane budowle rodem z nadmorskiej plaży. Aby jeszcze bardziej urozmaicić zabawę, zamontuj w niej bujaki na sprężynie – wspaniała zabawa gwarantowana!

Zjeżdżalnia i przestrzeń do wspinaczki

Podczas szaleństw w ogrodowym placu zabaw, bez względu na wiek dzieci, sprawdzi się zjeżdżalnia oraz elementy do wspinaczki. Drabinki, liny czy siatki to elementy, które potrafią zająć dziecko naprawdę na długo. Do tego świetnie wpływają na rozwój maluchów, które z każdą zabawą zdobywają nowe umiejętności! Jeśli plac zabaw w ogrodzie, to także i zjeżdżalnia. Wybierz te, która posłuży jak najdłużej i będzie ciekawym urozmaiceniem po wspinaczce. Do wyboru masz sporo wersji – od klasycznej zjeżdżalni po tubę czy zjeżdżalnię w formie spirali, która bez wątpienia wywoła zachwyt na twarzy dzieciaków!

Huśtawki na relaks po aktywnej zabawie

Ogrodowy plac zabaw ma służyć wzmożonej aktywności fizycznej. Na wyciągnięcie ręki dzieci mają bowiem przestrzeń do zabawy i ruchu. Na etapie planowania wyposażenia placu zabaw warto postawić też na huśtawki. To świetna atrakcja dla tych, którzy zechcą zrelaksować się po aktywnej zabawie i nie da się ukryć – cieszą w każdym wieku. Wybór w tej kategorii jest naprawdę spory – od huśtawek płaskich dla toddlerów, po huśtawki kubełkowe, okrągłe czy dwuosobowe, będące świetną opcją dla rodzeństwa.

pixel