Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plac zabaw przyjazny maluchowi

2019-12-13
Plac zabaw przyjazny maluchowi

Rodzice dobrze wiedzą o tym, że ich pociechy wykazują chęć do zabawy już od najwcześniejszych lat. Niestety, miejskie place zabaw są z reguły tworzone dla nieco starszych dzieci. Dlatego rzadko kiedy można na nich znaleźć wyposażenie przystosowane do potrzeb maluchów. Co więc mogą zrobić rodzice? Najlepszym rozwiązaniem będzie zbudowanie własnego placu zabaw w ogrodzie lub na działce! W ten sposób można stworzyć bezpieczną przestrzeń do zabawy dla najmłodszych dzieci. Jakie atrakcje będą więc odpowiednie w przypadku maluchów?

Huśtawka kubełkowa

Huśtanie to bez wątpienia jedna z ulubionych rozrywek dzieci w każdym wieku. Jednakże w przypadku maluchów taka forma zabawy nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ imituje ona naturalny odruch kołysania. Nic więc dziwnego, że dzieci czują wówczas spokój i bezpieczeństwo. Niemniej jednak standardowe huśtawki mogą okazać się zbyt duże dla maluchów. Z tego względu dużo lepszym rozwiązaniem będzie dziecięca huśtawka kubełkowa. Dlaczego? Przede wszystkim takie huśtawki mają wysokie oparcie, dzięki czemu malec może wygodnie ułożyć się podczas zabawy. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka, specjalny pas oraz przesuwana barierka chronią dziecko przed spadnięciem z huśtawki. Trudno zatem wskazać lepszą atrakcję dla najmłodszych użytkowników placu zabaw!

Co istotne, huśtawki kubełkowe dostępne w naszym asortymencie są bardzo proste w montażu. Dzięki temu można je łatwo wykorzystać do stworzenia przydomowej przestrzeni do zabawy.

Mała zjeżdżalnia do podestu

Poza huśtawką na każdym placu zabaw powinna znaleźć się zjeżdżalnia. Oczywiście zakup wysokiej metalowej zjeżdżalni nie będzie najlepszym wyborem podczas tworzenia placu zabaw dla malucha. Znacznie lepiej sprawdzi się wówczas mała zjeżdżalnia do podestu. Taki rodzaj ślizgawki posiada bowiem kilka istotnych zalet związanych z bezpieczeństwem. Po pierwsze, zjeżdżalnia do podestu jest dodatkowo zabezpieczona za sprawą wysokich ścianek bocznych. Ich obecność sprawia, że dziecko na pewno nie ześlizgnie się z powierzchni zjeżdżalni. Po drugie, niewielka ślizgawka do podestu ma jedynie 125 centymetrów wysokości. To z kolei oznacza, iż rodzice mogą w razie potrzeby szybko chwycić dziecko. Po trzecie, cena małej zjeżdżalni jest bardzo atrakcyjna, a co za tym idzie – taki zakup nie nadwyręży domowego budżetu.

Oczywiście wszystkie zjeżdżalnie znajdujące się w sklepie OTITU mają stosowne certyfikaty jakości oraz atesty. Wynika to z faktu, że bezpieczeństwo dzieci zawsze jest dla nas najważniejszym priorytetem.

Piaskownica

Budowanie różnych figur z piasku znakomicie pobudza wyobraźnię dzieci. To właśnie dlatego maluchy uwielbiają spędzać czas przy takiej rozrywce! Niestety, piaskownice znajdujące się na miejskich placach zabaw często są dość zaniedbane. Dlatego posiadanie własnego miejsca do zabawy jest w tym przypadku naprawdę wskazane. Zakup piaskownicy sprawia, że rodzice mogą na bieżąco kontrolować zarówno jej czystość, jak i czystość samego piasku. Z kolei taka możliwość wpływa na większą higienę w trakcie zabawy.

Ponadto niektóre modele piaskownic mają bardzo kreatywny design. Idealnym tego przykładem jest nasza piaskownica przypominająca uśmiechniętego żółwika. Jej uroczy wygląd skutecznie zachęca dzieci do zabawy i tworzenia wymyślnych figur z piasku. Co istotne, ten model cechuje się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. W związku z tym piaskownica-żółwik świetnie sprawdzi się na każdym przydomowym placu zabaw!

pixel