Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plac zabaw nie musi być drogi!

2019-08-08
Plac zabaw nie musi być drogi!Wystarczy niewielka działka czy przydomowy ogródek, aby stworzyć dzieciom kolorowy plac zabaw. Organizując takie miejsce, trzeba pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie malucha, dlatego liczy się znalezienie odpowiedniego sklepu, oferującego atestowane zabawki i sprzęty.

Od czego zacząć?

Bardzo ważne jest to, aby teren zielony, na którym stanie plac zabaw był estetycznie i mądrze zagospodarowany. Można położyć kostkę brukową, gumę, lub zdecydować się na drewniany podest. Najprostszym, ale wymagającym późniejszej troski rozwiązaniem, jest nasadzenie trawy. Wiele osób wybiera właśnie taki sposób, aby zachować ściślejszy związek z naturą oraz wtedy, gdy istnieje ryzyko upadku dziecka z wysokości do 1 metra. Trawiasta nawierzchnia będzie świetnie amortyzować wstrząsy, ale jeszcze lepsze właściwości posiada piasek i żwirek. Niestety te dwa ostatnie surowce są podatne na gromadzenie się w nich zanieczyszczeń.

W co zaopatrzyć plac zabaw?

Zjeżdżalnie i huśtawki

To chyba każde dziecko lubi najbardziej. Bujanie i ślizganie się z kolorowych zjeżdżalni przynosi maluchom zawsze wiele radości. O tym, że huśtawki są różne, wie chyba każdy, także rodzice. Dlatego też trzeba z tej wielości propozycji cenowych, materiałowych i szerokiej palety kolorystycznej wybrać najlepsze z możliwych rozwiązań. Bardzo często kupowane są zwykłe huśtawki plastikowe składające z niebyt grubego siedziska oraz linek wykonanych ze sznurków bądź łańcuszków. W naszej ofercie wybór tego typu sprzętu jest bardzo duży.

Nie brakuje też huśtawek dla najmłodszych, zabezpieczonych z dwóch stron plastikową konstrukcją. Sadzanie dziecka ułatwia przesuwana barierka. Do zestawu dołączone są dwa regulowane sznurkowe linki, które można ustawiać wedle uznania. Huśtawka składa się z dwóch ciekawie dobranych kolorów, dzięki czemu cieszy oko dziecka jak i stanowi osobliwy element małej architektury ogrodu.

Z kolei zjeżdżalnie wykonane są z utwardzonego i zagęszczonego plastiku. Odznaczają się niezwykłą trwałością i odpornością na działanie promieni UV oraz innych czynników atmosferycznych. W naszej ofercie wybór takich urządzeń jest bardzo duży. Zaskoczymy cię szeroką paletą kolorystyczną i ciekawym designem zjeżdżalni. Możesz wybierać wśród wielu głębokich i żywych kolorów, które na pewno ucieszą twoje dziecko. Zjeżdżanie to typowy must have w przypadku mini placów zabaw dla maluchów.

A może bujaki?

Jeśli pamiętasz jeszcze bujane koniki (na pewno tak!), to dobrze wiesz, że każde dziecko chciało mieć taką zabawkę w swoim domu. Bujaki na sprężynie to nowoczesna wersja konika na biegunach, chętnie kupowana na wyposażenie placu zabaw. Są to zabawki bezpieczne i rozwijające koordynację ruchową. Mają ciekawe kształty i kolory, dlatego każda działka, na której staną nabierze bajkowego wyglądu, a dziecko będzie chciało tam jak najczęściej przebywać.

Dla małego akrobaty

Bardzo często kupowane są również akcesoria do akrobacji – metalowe drążki, trapezy na łańcuchu czy obręcze plastikowe – każdy z tych przyrządów to gwarancja dobrej zabawy oraz trenowania wytrzymałości fizycznej. Dziecko rozwija koordynację ruchową, uczy się pewnego chwytu i wzmacnia mięśnie, dlatego taka zabawka to także urządzenie treningowe, które warto zainstalować na każdym placu zabaw.

Oprócz ww. akcesoriów możesz zakupić dziecku piaskownicę z zestawem plastikowych i drewnianych zabawek. Warto też pomyśleć o ściance wspinaczkowej z kolorowymi kamyczkami, które wyjątkowo ubarwią każdy plac zabaw. W ofercie OTITU mamy wystarczająco dużo propozycji zakupowych, aby miejsce zabawy twojego dziecka było urządzone tak, jak lubicie najbardziej. A przy tym bezpiecznie, bajkowo i nietuzinkowo.

Te wszystkie produkty nie uszczuplą zanadto twojego portfela. Zawsze można kupić jedną czy dwie rzeczy i co jakiś czas uzupełniać plac zabaw nowymi sprzętami rekreacyjnymi, co na pewno spodoba się najmłodszym. Pomysłów jest dużo i wystarczy je tylko dobrze zaadaptować.

Polecane

pixel