Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plac zabaw do domu

2019-10-31
Plac zabaw do domuMożliwość zabawy na własnym podwórku to ogromna wartość dodana. Jeżeli zapytamy dzieci o ich marzenia dotyczące tego, co chciałyby właściwie posiadać, to zapewne bez wahania powiedzą nam, że własny plac zabaw. Rzeczywiście: jeżeli przyjrzeć się otoczeniu wielu domów pod miastem, znajdziemy tam huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice, wszystko pomyślane specjalnie pod to, by dzieci dobrze się bawiły. To dla rodziców wielka wygoda, ponieważ są w stanie monitorować na bieżąco, czy zabawa ich pociech jest aktualnie bezpieczna. W czasach, kiedy ludzie mają niewiele chwil po to, żeby wyjść ze swoim dzieckiem i pojechać z nim na miejski plac zabaw jest to wyjątkowo dobra sprawa, zacieśnia bowiem więzi i sprawia, że nasz młody człowiek zaraz będzie miał kolegów i koleżanki z całej okolicy.

Ludzie lubią wskazywać na to, że obecnie dzieci za dużo czasu spędzają przed ekranami komputerów oraz smartfonów. Dzieje się tak jednak dlatego, że zasadniczo nie mają one żadnej innej rozrywki, bo rodzice niekiedy są zbyt zapracowani, by wybrać się z nimi na zewnątrz. Właśnie dlatego możliwość zapewnienia im zabawy w kontrolowanych warunkach jest czymś, na co decyduje się bardzo wielu rodziców – kupują oni więc sprzęty, którymi mogą wypełnić plac zabaw.

Co warto wiedzieć?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że duży plac zabaw będzie miał rację bytu tylko wtedy, jeżeli mamy własne podwórko. Jeżeli mieszkamy w mieszkaniu w mieście, sprawa będzie nieco bardziej utrudniona, ale na szczęście nie będzie też niemożliwa. Warto bowiem pamiętać, że możemy zakupić na przykład huśtawkę kubełkową drewnianą, którą da się powiesić także w domowym zaciszu, a w której doskonale będą bawić się najmłodsze dzieci. Nasz sklep OTITU ma do zaoferowania kilka ciekawych propozycji, które można wdrożyć we własne cztery kąty.

W naszym domu mogą pojawić się również różnego rodzaju narzędzia do akrobacji – obręcze metalowe lub obręcze plastikowe trójkątne, które można znaleźć w naszej ofercie. Warto zwrócić też uwagę na sprzęty takie jak trapez drewniany czy trapez AKROBATA. Jeżeli odpowiednio zabezpieczymy podłogę, dzieci będą mogły ćwiczyć siłowo i wytrzymałościowo. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób zapewniamy im możliwość wysiłku fizycznego w domu, a to oznacza, że będą one bardziej skłonne do ćwiczenia na zajęciach wychowania fizycznego – prawdziwą plagą są bowiem obecnie zwolnienia z uczęszczanie na te lekcje. Musimy kłaść nacisk na to, żeby nasze dzieci często się ruszały, bo w ten sposób nie zapadną na choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość. Będą również bardziej energiczne i w przyszłości chętniej podejmą się różnych działań związanych z wysiłkiem fizycznym!

Polecane

pixel