Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plac zabaw dla szkolniaka – co warto wybrać?

2022-09-08
Plac zabaw dla szkolniaka – co warto wybrać?

Twoje dziecko rośnie w mgnieniu oka i z małego przedszkolaka zmieniło się w ucznia, który potrzebuje sporej dawki ruchu na świeżym powietrzu? Zobacz, na co warto postawić podczas tworzenia ogrodowego placu zabaw. Stwórz miejsce, dzięki któremu Twoje dziecko wspaniale rozwinie się ruchowo i będzie nabywać nowe umiejętności!

Zjeżdżalnia? Tak, zarówno dla młodszych, jak i starszych pociech

Większości z nas plac zabaw kojarzy się ze zjeżdżalnią. I słusznie! To chyba ulubiony element tego typu miejsc, który mali odkrywcy uwielbiają. Aby cieszyła także Twojego starszaka, warto wybrać bardziej zaawansowany model. Mowa tutaj na przykład o zjeżdżalniach spiralnych czy zjeżdżalniach tunelowych. Dostarczą one mnóstwo zabawy i radości nieco starszym dzieciakom. Wybór jest naprawdę spory – od mniejszych, po większe i dłuższe modele, które sprawdzą się na większych powierzchniach. Spory wybór masz także, jeśli chodzi o kolorystykę. Dzięki temu możesz stworzyć spójne, pasujące do siebie konstrukcje i sprawić, że ogrodowy plac zabaw będzie cieszył oko!

Elementy wspinaczkowe – na nie warto postawić

Jeśli plac zabaw dla starszaka, to koniecznie elementy wspinaczkowe. Dzieci w wieku szkolnym wprost uwielbiają tego typu atrakcje. Do wyboru masz m.in. ścianki wspinaczkowe i drabinki, które dają możliwość rozwijania umiejętności ruchowych i motoryki. Stopień ich zaawansowania dobierasz samodzielnie, dobierając poszczególne elementy i decydując się na dane rozwiązanie. Na uwagę zasługują także bardziej skomplikowane konstrukcje, takie jak liny czy siatki. Te ostatnie mogą tworzyć wspaniałe kształty, mniej lub bardziej zaawansowane. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile masz miejsca do dyspozycji i ile chcesz przeznaczyć na tego typu atrakcje. Jedno jest pewne – Twoje dziecko pokocha spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, a wspinanie się będzie jedną z ulubionych zabaw!

A może akrobacja? Czemu nie!

Chcesz, aby Twoje dziecko w wieku szkolnym jeszcze chętniej spędzało czas po zajęciach na świeżym powietrzu? Próbujesz mu zapewnić sporą dawkę ruchu oraz możliwość rozwijania ruchowych umiejętności? W ogrodowym placu zabaw koniecznie uwzględnij elementy do akrobacji. Tak! Dzieciaki to naprawdę uwielbiają, a na lekcjach wychowania fizycznego na próżno szukać takich atrakcji. Możesz zacząć od prostych akcesoriów, takich jak obręcze czy drążki, by następnie przejść do bardziej zaawansowanych form. Twoje dziecko na pewno będzie wiedzieć, jak z tego kreatywnie korzystać i rozwijać swoje ruchowe umiejętności!

pixel