Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plac zabaw dla dzieci

2019-06-01
Plac zabaw dla dzieciDzień dziecka to świetny moment na sprawienie prezentu najmłodszym domownikom i urządzenie im centrum rozrywki w ogrodzie. Plac zabaw to nie tylko miejsce szaleństw, ale jednocześnie istotna przestrzeń do rozwoju naszego dziecka. Poprawa koordynacji i nauka utrzymania równowagi to tylko niektóre z korzyści płynące z takich miejsc. Urządzenia, które znajdą się w naszym ogrodzie nie mogą być przypadkowe. Muszą podobać się dzieciom, być dostosowane między innymi do ich wieku i być w pełni bezpieczne.

Korzyści z ruchu 

Do najczęściej wybieranych urządzeń zabawowych do przydomowego ogródka należą: huśtawki, zjeżdżalnie oraz piaskownice. Ciekawą propozycją może być huśtawka OPONA czy piaskownica uśmiechnięty żółw z pokrywą. Coraz bardziej popularne stają się również miejsca do wspinaczki, które podobnie jak zjeżdżalnie tunelowe możemy samodzielnie skonstruować wybierając gotowe elementy z oferty OTITU. Każde z tych urządzeń inaczej wpływa na rozwój naszego dziecka. Zabawy na huśtawce ćwiczą na przykład utrzymanie równowagi, koordynację ruchową, jak i siłę. Zjeżdżalnie uczą balansowania własnym ciałem, co również stymuluje pracę błędnika. Podobne korzyści płyną z przejażdżki na bujaku, który może mieć przeróżną formę - psa, konia czy motoru. Wspinaczka wpływa na poprawę zręczności oraz ogólne wzmocnienie mięśni. Kreatywnie spędzony czas w piaskownicy gwarantuje rozwój wyobraźni i umiejętności współpracy z rówieśnikami.

Regularne korzystanie z takich aktywności pozwoli zadbać o odpowiednią sprawność fizyczną naszego dziecka, rozładuje jego emocje, a co najważniejsze - umożliwia zabawę na świeżym powietrzu. Ruch wpływa bardzo korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie stawów i wzmacnia wytrzymałość kości. Rodzicom daje pewność, że jego pociecha nie spędzi całego dnia z oczami wklejonymi w ekran komputera czy telewizora. Dzień spędzony na świeżym powietrzu i aktywność fizyczna polepszy jakość snu naszej pociechy i zapewni rodzicom chwilę wytchnienia wieczorową porą.

Dobór urządzeń rekreacyjnych

Ważną cechą wybieranych przez nas urządzeń musi być ich odpowiednia kolorystyka. Ma to niebagatelny wpływ na to, czy dziecko będzie z nich chętnie korzystać. Jaskrawe i żywe kolory pobudzają i zwiększają chęć do zabawy, jak też korzystnie wpływają na nastrój dziecka. Przy wyborze nie można pomijać jego własnych upodobań! W końcu każda najmłodsza osoba ma swój ulubiony kolor czy kształt. Bardzo istotny jest też materiał z jakiego zostały wykonane urządzenia. Musi być odporne na warunki pogodowe, solidny i przy tym łatwy w montażu. Nie możemy zapomnieć o tym aby sprzęty były bezpieczne, a więc posiadały odpowiednie certyfikaty i spełniały wymagane normy. Wszystkie te cechy to domena urządzeń sprzedawanych w sklepie OTITU. Taki rozsądny zakup daje pewność, że nie będziemy musieli bać się o zdrowie naszych dzieci, a wydane pieniądze będą zwracać radość przez wiele lat. Plac zabaw to zdecydowanie doskonała inwestycja w rozwój naszego dziecka. Aktywność od najmłodszych lat z pewnością przyniesie mnóstwo pozytywnych skutków w kolejnych latach jego wzrostu.

Polecane

pixel