Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plac zabaw bez atestu?

2019-10-24
Plac zabaw bez atestu?Każdy z nas chciałby, żeby w okolicy znajdował się plac zabaw, co jednak nie zawsze jest możliwe – lokalni samorządowcy bardzo chętnie odkładają takie rzeczy na stos spraw „do załatwienia”. Z tego też względu rodzice czasami biorą się na sposób i próbują samodzielnie zbudować plac zabaw od zera, wierząc w ten sposób, że będzie to idealne miejsce dla ich pociech. Nie ma się im co dziwić – pozbawione możliwości atrakcyjnego spędzania czasu dzieci robią jedną z dwóch rzeczy: albo zaczynają przesiadywać przez ekranami komputerów oraz smartfonów, albo, co równie prawdopodobne, decydują się na poszukiwanie rozrywki we własnym zakresie, co nie jest zazwyczaj bezpiecznym pomysłem.

Stworzenie placu zabaw własnym sumptem wydaje się doskonałym pomysłem, aczkolwiek nie jest to wcale rozwiązanie dobre. Dość, by powiedzieć, że niegdyś wieszano huśtawki nad skarpami, bo przecież wydawało się to ekscytujące, choć kiedy dzisiaj o tym myślimy, to dreszcz może przebiec nam po karku – wszak takie pomysły niemal zawsze kończyły się jakimiś obrażeniami. Z jednej strony śmiejemy się do tych wspomnień, ale z drugiej wcale nie było nam wtedy do śmiechu – nie dość, że trzeba się było przyznać rodzicom do niebezpiecznych zabaw, to jeszcze ból był nie do wytrzymania.

Atest musi być

Nie bez powodu szkolne place zabaw są odwiedzane przez inspektorów budowlanych, którzy dokładnie przyglądają się każdej śrubce. Nie chodzi tutaj o nadmierną ilość formalności, a o to, żeby dzieci były bezpieczne podczas zabawy.

Nie należy więc samemu budować placu zabaw bez atestów – jeżeli już chcemy mieć miejsce do zabawy, warto skierować się na przykład na naszą stronę OTITU.pl, gdzie znajdziemy wszelkiego rodzaju sprzęty dla dzieci. Będą tam huśtawki typu bocianie gniazdo, huśtawki na kole, zjeżdżalnie, sprzęty do akrobacji, koniki na sprężynie oraz wiele innych, które posiadają odpowiedni atest i spełniają międzynarodowe normy bezpieczeństwa.

Odradza się również kupowanie na portalach ogłoszeniowych. Są to często sprzęty, które były albo używane, albo są po prostu wadliwe. Nie znamy człowieka, który je nam sprzedaje, nie daje on nam żadnej gwarancji działania, a w razie wypadku umywa też ręce. Oszczędzanie na bezpieczeństwie dzieci nie jest dobrym pomysłem, ponieważ maluchy mają naturalną potrzebę ruchu i z tego właśnie względu bardzo trzeba uważać, żeby nie zrobiły sobie krzywdy na placu zabaw. Dla dzieci warto zapłacić nieco więcej, warto im również zapewnić komfortowe warunki do tego, żeby mogły się wyżyć. Najrozsądniej jest więc wybrać spośród sprawdzonych urządzeń w renomowanym sklepie – w każdym momencie otrzymamy bowiem szereg porad, specjaliści odpowiedzą na nasze pytania, a do tego wszystko opatrzone jest gwarancją najwyższej jakości.
pixel