Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piaskownica na placu zabaw

2019-08-23
Piaskownica na placu zabawCzy ktoś widział plac zabaw bez piaskownicy? Może i takie są, ale na pewno nie spełniają wtedy swojego zadania w stu procentach. Piaskownica dla dzieci to miejsce wielu różnych zabaw, gdzie można stawiać babki z piasku, budować zamki, piaskowe miasteczka, spędzając długie godziny w radosnych nastrojach.

Jaka powinna być piaskownica?

Przede wszystkim bezpieczna. Jeśli kupujemy tego typu sprzęty z nieznanego źródła, to można mieć spore obawy na ich wpływ na zdrowie dziecka. Tak jak każde inne miejsce przeznaczone dla maluchów musi być wykonane na bazie najlepszych surowców, atestowanych i certyfikowanych, które są stuprocentowo bezpieczne.  Oprócz tego przy wyborze piaskownicy należy zwracać uwagę na jej kształt i kolor. W naszej ofercie możesz znaleźć unikalną piaskownicę o kształcie mocno zielonego żółwia, który zachwyci każdego malucha. Wygląda niezwykle efektownie i gwarantuje wiele dobrej i bezpiecznej zabawy przez długie godziny z rówieśnikami.

Plastik - idealny materiał na piaskownicę

Piaskownice wykonane z dobrej jakości plastiku są mocne i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Zachowują na długo swój naturalny kolor i nie odkształcają się, dlatego po kilku latach użytkowania wyglądają jak nowe. Co więcej, plastik łatwo się czyści za pomocą wody. Oczywiście warto wybierać takie piaskownice, które są wykonane z grubszego plastiku, wtedy odporność na pękanie jest naprawdę duża.

Kolejnym walorem plastikowej piaskownicy jest jej uniwersalność. Można ją łatwo przekształcić w mini basenik, ponieważ po napełnieniu wodą dziecko może pluskać się lub bawić ulubionymi zabawkami. Propozycją idealną do tego zastosowania będzie piaskownica w kształcie uśmiechniętego żółwika.

Mała czy duża?

Wybór gabarytów piaskownicy to kwestia indywidualna. Jeśli będzie służyła jednemu dziecku, może być mniejsza, a jeśli ma być miejscem zabawy dla wielu dzieci, w tym także dorosłych, warto pomyśleć o większej. Można też wybrać mniejszą opcję, a później zdecydować się na dokupienie drugiej piaskownicy. Wtedy mniejsza piaskownica może służyć za miejsce do trzymania zabawek lub mini stawik.

Pojawia się jeszcze kwestia wyboru miejsca jej ustawienia. Najlepiej, gdy usytuowana będzie na terenie dobrze nasłonecznionym i na widoku. Umieszczenie jej gdzieś na uboczu nie będzie sprzyjało zabawie, a brak kontaktu wzrokowego z rodzicami może powodować strach u dziecka. Trzeba więc także mocno rozważyć te kwestię, aby dziecko bawiło się radośnie i wiedziało, że znajduje się pod czujnym okiem rodzica. Podejmując decyzję o wyborze tej zabawki warto uważnie obserwować propozycje z naszego sklepu OTITU, które niezależnie od modelu będą na pewno świetnym zakupem.

Urządzając plac zabaw nie można zapominać o piaskownicy, bo dla dziecka będzie to miejsce wyjątkowe. Zdrowa zabawa na słońcu w złocistym piasku to niezwykła frajda dla każdego malucha.
pixel