Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Olbrzymie upały a zabawa na placu zabaw - jak sobie poradzić?

2021-07-28
Olbrzymie upały a zabawa na placu zabaw - jak sobie poradzić?

Lato jest czasem, kiedy chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Piękna pogoda, świecące słońce i wysokie temperatury powinny zachęcać najmłodszych do wyjścia na zewnątrz i zabawy na podwórku. Co zrobić w sytuacji, kiedy upały są silne, a wręcz męczące? Czy warto wtedy bawić się na placach zabaw? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tym artykule!

Zabawa na placu zabaw latem - proste wskazówki

Nawodnienie organizmu - kluczowe podczas fali upałów

Podczas upalnych, letnich dni niewątpliwie najważniejszym elementem, o którym nie możemy zapomnieć jest odpowiednie nawodnienie. To ono determinuje samopoczucie dziecka, jego energię i, co najważniejsze, zdrowie. Uzupełnianie płynów podczas wysokich temperatur jest szalenie istotne. W przeciwnym wypadku dziecku może grozić zasłabnięcie, omdlenie, odwodnienie czy udar. Z tego powodu zawsze powinniśmy zaopatrzyć naszą pociechę w butelkę chłodnej wody.

Przykład idzie z góry - rola rodziców w edukacji dziecka

W zakresie naszych obowiązków znajduje się również uświadomienie dziecka, że istotne jest regularne nawadnianie się. W momencie, w którym czuje się pragnienie i suchość w ustach, jest już za późno, ponieważ organizm nieco się odwodnił. Picie wody w gorące dni musi być regularne i częste. Dużą rolę mamy tutaj my, rodzice, ponieważ nasza postawa i przykład będzie warunkować zachowania dziecka.

Owoce zamiast wody to dobry wybór

Jeśli dziecko nie lubi pić wody, dobrym sposobem jest zaopatrzenie go w owoce. Składają się one w większej części z wody, a jednocześnie są słodkie, dodają energii i zaopatrują organizm w niezbędne witaminy i minerały. Z tego powodu są doskonałym wyborem na upalne dni. Jabłka, gruszki, arbuzy, truskawki, maliny czy śliwki to produkty, które w prosty sposób można przechować w plecaku i zabrać ze sobą na plac zabaw. Jednocześnie są przepyszne i bardzo zdrowe.

Zmiana na placach zabaw - prosty sposób na zwiększeniu komfortu zabawy latem

Wodę można wykorzystać również w inny sposób, bardziej atrakcyjny. Dzięki niej jesteśmy w stanie sprawić, by zabawa na placu zabaw była jeszcze bardziej interesującą. Wystarczy polać zjeżdżalnię wodą, aby ślizg był szybszy i emocjonujący. Zamontowanie stałego źródła wody na zjeżdżalni pozwoli na ciekawą zabawę z jednoczesnym chłodzeniem i orzeźwieniem. W podobny sposób można zamontować zraszacze nad huśtawkami. Dzieci kochają takie atrakcje, a w upalne dni daje to nie tylko radość, ale i ulgę!

pixel