Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ogrodowy plac zabaw na wymiar - dlaczego warto?

2022-11-08
Ogrodowy plac zabaw na wymiar - dlaczego warto?

Plac zabaw przy domu jednorodzinnym to obecnie bardzo modny dodatek i jednocześnie świetna forma rekreacji dla dzieci. Plusów takiego rozwiązania jest mnóstwo, choć przed zakupem często zastanawiamy się – postawić na gotowe place zabaw czy samemu skomponować zestaw na wymiar? Zobacz, dlaczego warto postawić na drugie rozwiązanie i stworzyć ogrodowy plac zabaw, z którego Twoje dziecko nie będzie chciało wracać do domu!

Wybór elementów na plac zabaw do ogrodu

Jeśli jesteś „złotą rączką” i proste prace koło domu potrafisz wykonać samodzielnie, stworzenie idealnego placu zabaw dla dzieci będzie dla Ciebie świetną zabawą. Co ważne, samodzielnie dopasujesz wszystkie elementy i stworzysz rozwiązanie dokładnie takie, jakiego oczekują Twoje dzieci. Mniejsza lub większa ślizgawka, zjeżdżalnia tunelowa, ściana wspinaczkowa czy bujaki – tego typu elementy możesz uwzględnić, jeśli tworzysz projekt od podstaw! W naszym sklepie znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz do stworzenia ciekawego miejsca do zabawy dla najmłodszych, z gwarancją bezpieczeństwa podczas użytkowania jednocześnie.

Sprawdzone dodatki na plac zabaw

Samodzielne wykonanie ogrodowego placu zabaw ma przewagę również pod względem doboru dodatków. Nasz sklep internetowy oferuje ciekawe akcesoria do domków, dzięki którym miejsce zabaw zmieni się w statek piracki czy kosmiczną rakietę. Dobrym uzupełnieniem przestrzeni dla najmłodszych będą niebanalne elementy do wspinaczki i akrobacji. Te drugie, w postaci trapezów, obręczy czy drążków gimnastycznych sprawdzą się podczas tworzenia strefy dla starszych dzieciaków.

Warto pamiętać, że każda z tych propozycji odporna jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Deszcz, słońce czy porywisty wiatr im nie straszne. Banalny jest także montaż – z pewnością poradzisz sobie na każdym etapie, zmieniając ogrodowy plac zabaw w najlepsze miejsce do zabawy! Możesz tutaj szaleć do woli. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Akcesoria dla maluchów w każdym wieku

Pomocnicze kamienie, które umożliwią najmłodszym wspinaczkę do góry? Dodatkowe liny bądź bujaki, które zachwycą maluszków? Jasne! Wykonując plac zabaw samodzielnie, w proty sposób dopasujesz cały projekt do wieku użytkowników. Wraz ze wzrostem dziecka możesz dokładać bądź odejmować dane elementy, dzięki czemu ogrodowa zabawa zawsze będzie atrakcyjna dla Twoich dzieci. Jeśli podrosną, prostą, niezbyt stromą ślizgawkę zamień na zjeżdżalnię tunelową, a zamiast lin wstaw kamienie do wspinaczki. Świetną zabawę w gronie całego rodzeństwa oraz zdrowy ruch na świeżym powietrzu masz gwarantowany! Inwestując w ogrodowy plac zabaw wykonany samodzielnie możesz go dowolnie modyfikować praktycznie w każdej chwili, co jest bez wątpienia jednym z największych plusów takiego rozwiązania.

pixel