Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

O czym warto pamiętać aranżując plac zabaw w ogrodzie?

2022-07-15
O czym warto pamiętać aranżując plac zabaw w ogrodzie?

Własny plac zabaw w ogrodzie to nie lada gratka dla dziecka. Warto zaaranżować miejsce, gdzie może się ono świetnie bawić, spędzać miło czas i przy tym korzystać z atutów świeżego powietrza. Aktywna rozrywka wprawi w doskonały nastrój każdą pociechę. Czy wiesz jakie sprzęty warto wybrać? Sprawdź, o czym należy pamiętać, budując plac zabaw w ogrodzie.

Jaki sprzęt na plac zabaw wybrać na początku?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w drewniany domek. Są one bardzo funkcjonalne i łatwe w budowie. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na precyzyjne zbudowanie konstrukcji - całość powinna być solidnie przymocowana do podłoża.

Wśród zalet takich domków wymienia się stabilność, bezpieczeństwo i wytrzymałość na lata. Co więcej, drewno to tworzywo naturalne, czyli przyjazne dla środowiska, a tym samym także odpowiednie dla małych dzieci. Takie domki można personalizować bez końca. Dziecko może wybrać kolor drewna i wymarzone akcesoria, którymi będzie chciało się bawić. Etap budowy to również masa frajdy!

W jakie elementy zainwestować podczas rozbudowy placu zabaw w ogrodzie?

Wszystko zależy od tego, co najbardziej lubi Twoje dziecko. Do piętrowego domku można przyłączyć plastikową zjeżdżalnię lub kolorowe huśtawki. Ciekawym pomysłem jest też stworzenie piaskownicy i wyposażenie jej w akcesoria do zabawy z wodą. W naszej ofercie jest bardzo duży wybór sprzętów, który daje gwarancję dużej dowolności. Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalną konstrukcji, która spełni najskrytsze marzenia najmłodszych.

Na co należy jeszcze zwrócić szczególną uwagę przy tworzeniu placu zabaw w ogrodzie?

Tworząc plac zabaw w ogrodzie, trzeba pamiętać o tym, aby był on dostosowany do potrzeb i wieku Twojego dziecka. Większość sprzętów można na bieżąco rozbudowywać, a kolejne nowe elementy sprawią, że plac zabaw będzie rósł razem z pociechą.

Oczywiście niezwykle istotne jest też bezpieczeństwo podczas zabawy. Dlatego nasze akcesoria na plac zabaw posiadają atesty i spełniają stosowne normy bezpieczeństwa PN-EN 1176 i 71, które potwierdzają, że są one idealne do użytkowania przez dzieci.

Warto pamiętać, że plac zabaw powinien być zlokalizowany w takim miejscu, aby można było łatwo obserwować bawiące się na nim dzieci. Nie może on także być w takim miejscu, które będzie w pełnym słońcu podczas upalnych dni. Regularne konserwacji, pielęgnacji i weryfikacji stanu technicznego elementów wchodzących w skład placu zabaw pozwala na beztroskie i bezpieczne użytkowanie przez naszych milusińskich.

pixel