Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na czym opiera się konstrukcja placu zabaw?

2017-04-07
Na czym opiera się konstrukcja placu zabaw?Część zabawek kupuje się w całości, jednakże zestawy sprzętów, składa się zwykle na przeznaczonym im miejscu. Tutaj swoją role mają, tzw. elementy konstrukcyjne placów zabaw. Powinny spełniać dwa zadania - zapewniać dzieciom bezpieczeństwo oraz pełnić funkcję estetyczną.

Jedne akcesoria do montażu placu zabaw służą bezpieczeństwu, inne zabezpieczają i jednocześnie ozdabiają sprzęty. Wytrzymałe łańcuchy ze stali nierdzewnej lub ocynkowane służą do montażu większości huśtawek, niekiedy używane są zamiennie ze sznurami do zawieszenia np. drążków, czy drabinek, są elementem stabilizującym przy ruchomych kładkach - służą za poręcz lub łączą deski, po których się przechodzi. Gdy kolor gra ważną rolę w Twoim projekcie przestrzeni dla dzieci, możesz wybrać łańcuch powlekany kolorową gumą. Którykolwiek typ przyda się Tobie, zawsze będzie funkcjonalny i odporny na warunki atmosferyczne.

Inne ważne elementy konstrukcyjne placów zabaw to wszelkie łączniki, czy to belek, czy kątowniki, czy służące mocowaniu lin, albo belek do ścian. Są one stalowe malowane proszkowo w różnych kolorach. Te akcesoria służą stabilizowaniu i wzmocnieniu konstrukcji. Niezastąpione do montażu domków, sprzętów z linami itp.

Wykończenie to ważny aspekt każdej realizacji. W tym momencie przyjdą z pomocą wszelkie zaślepki oraz nakładki. To kolorowe dodatki a chronią małych użytkowników przed skaleczeniem o wystającą śrubę montażową, czy krawędź belki. Produkuje się je z kolorowych tworzyw sztucznych. Są nie tylko przyjazne dla oka, ale także nie blakną na słońcu. Poza bezpieczeństwem, funkcjonalnością i estetyką, elementy konstrukcyjne placu zabaw mogą pełnić funkcję edukacyjną. Dzieje się tak dzięki matom z literami i cyframi. Wykonane z gumy są łatwe w montażu, pobudzają pomysłowość dzieci. Można je ułożyć w układ charakterystyczny dla tradycyjnej gry w klasy. Często traktowane jako niezbędnik, czasem jako dodatek, elementy konstrukcyjne placów zabaw są tym, co oczywiste, ale także tym, co zdobi i umila czas spędzony na świeżym powietrzu.

Polecane

pixel