Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Metalowy drążek - sprzęt do ćwiczeń i zabawy

2020-02-06
Metalowy drążek - sprzęt do ćwiczeń i zabawySłynne powiedzenie głosi, iż geniusz często tkwi w prostocie. Taka maksyma może zostać użyta także w kontekście różnych akcesoriów, czego koronnym przykładem będzie metalowy drążek do ćwiczeń. Wygląda on przecież niepozornie, a i jego budowa jest wręcz prozaiczna. Natomiast warto zauważyć, że praktycznie na każdym placu zabaw znajduje się przynajmniej jeden taki drążek. Oczywiście nie jest to dziełem przypadku, ponieważ ten niepozorny przedmiot może zapewnić dzieciom naprawdę mnóstwo zabawy!

Metalowy drążek i ćwiczenia dla młodych sportowców

Wielu profesjonalnych sportowców przyznaje, że ich pasja do aktywności fizycznej objawiała się już od najmłodszych lat. Oczywiście nie każde dziecko kochające sport zostanie później zawodowym atletą. Niemniej jest to jedno z tych zainteresowań, które bez wątpienia warto podtrzymywać u swojej pociechy. Liczne badania naukowe potwierdzają bowiem korzystny wpływ uprawiania sportu zarówno na zdrowie, jak i na rozwój dzieci. Doskonałym wstępem do uprawiania sportu, a w szczególności ćwiczeń siłowych będzie właśnie metalowy drążek. Wbrew powszechnej opinii nie służy on tylko do podciągania, albowiem dziecko może na nim wykonywać również inne ćwiczenia. Co więcej, każde z nich zakłada wykorzystanie własnego ciężaru ciała, przez co trening angażuje wiele grup mięśniowych. Rzecz jasna dzieci na pewno będą postrzegać takie ćwiczenia jako formę zabawy. Jednakże z czasem ta niewinna rozrywka może stać się fundamentem do zbudowania własnego hobby.

Metalowy drążek jako nowoczesna wersja zabawy na trzepaku

Starsze pokolenie na pewno doskonale pamięta wspólne zabawy na trzepaku wraz z rówieśnikami. Co prawda, trudno byłoby przenieść tę atmosferę na współczesne realia, jednak samą konstrukcję trzepaka można już łatwo odwzorować. Wystarczy tylko zakupić dwa metalowe drążki o długości 90 lub 125 centymetrów, a następnie przykręcić je do specjalnej obudowy. Jakie możliwości zabawy zapewnia taka konstrukcja? Tak naprawdę w tym aspekcie dzieci ogranicza tylko ich własna wyobraźnia. Przykładowo, maluchy mogą wspinać się na górny drążek przy jednoczesnym wykorzystaniu dolnego drążka jako asekuracji. Z kolei nieco starsze dzieci na pewno spróbują wykonać zwis do góry nogami. Przy takim ustawieniu mogą dodatkowo chwycić dłońmi dolny drążek, co pozwoli im ustabilizować swoją sylwetkę. Takie ćwiczenie pozwala na efektywną naukę koordynacji i tym samym stanowi wstęp do bardziej zaawansowanej akrobatyki. Na zakończenie warto wspomnieć o właściwościach samego drążka. Naturalnie jego budowa zawsze wygląda podobnie, choć już poszczególne modele mogą nieco różnić się długością i innymi parametrami. Bardzo istotne jest to, aby drążek był odporny na działanie warunków atmosferycznych. W przeciwnym wypadku jego struktura może zostać uszkodzona za sprawą niekorzystnej pogody. Na szczęście asortyment OTITU obejmuje tylko drążki, które zostały zabezpieczone przez taką ewentualnością. Dlatego możemy je z czystym sumieniem polecić wszystkim rodzicom!
pixel