Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kryjówka małego odkrywcy. Jakie akcesoria wybrać?

2022-08-22
Kryjówka małego odkrywcy. Jakie akcesoria wybrać?

Czy jako małe dziecko nie marzyłeś o własnym domku na drzewie albo chociaż kryjówce, gdzie będziesz mógł schować się przed całym światem? To idealne miejsce dla ciekawego świata małego człowieka, który lubi się wspinać, patrzeć na otoczenie z góry, ale i wcielać się w role. Domki są też charakterystyczne dla placów zabaw. Mogą być jednak bardziej niezwykłe, niż Ci się wydaje. 

Po pierwsze bezpieczeństwo 

Domek na placu zabaw znajduje się często na wysokości, trzeba się na niego dostać po drabince, aby spojrzeć dalej, niż sięga wzrok człowieka stąpającego po ziemi. W takim miejscu trzeba zachować ostrożność. W domku nie może zabraknąć więc barierek, które chronią przed ewentualnym wypadnięciem. Dobrym pomysłem jest też wyposażenie go w zestaw rączek. Przydadzą się do trzymania podczas wspinaczki, ale i już oglądania świata z góry. Powinny być one widoczne, aby nie umknęły uwadze dziecka. Do korzystania z nich zachęcają intensywne kolory, warto wybrać ten ulubiony malucha.  

Mały obserwator w akcji 

Istnieje wiele akcesoriów do domków, dzięki którym zamieniają się one w prywatne obserwatorium. Kilkuletnie dzieci naśladują dorosłych i bohaterów ze swoich ulubionych filmów animowanych. Lubią odgrywać różne role, co wpływa pozytywnie na ich rozwój społeczny. W takim domku małego obserwatora nie może zabraknąć lornetki i teleskopu. To zabawki, które mogą dostarczyć maluchom wspaniałych wrażeń, a także pobudzają ich wyobraźnię. Nie przybliżają obrazu, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na rozwój wzroku małego dziecka.   

Ahoj przygodo!

Domek na placu zabaw może równie dobrze zamienić się w okręt piracki, statek, łódź, samochód lub ciężarówkę. Jak to zrobić najłatwiej? Dzieci mają różne upodobania i inne pojazdy fascynują każde z nich. Jeśli masz na pokładzie przyszłego marynarza, to uzupełnij domek o koło sterownicze. Przyszły kapitan już teraz może zasiąść za sterami swojego wymarzonego okrętu i wypłynąć na dalekie wody. Koło jest ruchome, co jeszcze bardziej dodaje mu autentyczności. A może Twoje dziecko marzy, aby zostać kierowcą rajdowym? Niech poczuje się więc w domku jak za kółkiem samochodu wyścigowego, kręcąc ruchomą kierownicą.   

Baza odważnego pirata czy wieża pięknej księżniczki? 

Nadchodzi taki moment w rozwoju dziecka, że zaczyna on oznaczać swoje rzeczy. Dotyczy to nie tylko zabawek, ale i konkretnych miejsc. Być może już teraz na drzwiach pokoju Twojej pociechy jest tabliczka z napisem „Pokój Jasia” lub „Królestwo Ani”. W takim przypadku na domku na placu zabaw może zawisnąć flaga pirata, szczególnie jeśli codziennie Twój maluch odbywa morskie podróże. Alternatywą dla dziewczynki jest flaga księżniczki. Domek może być równie dobrze wieżą strzeżoną przez smoka.

Dla Ciebie to tylko domek, ale dla Twojego dziecka to zupełnie inny świat – obserwatorium, centrum badawcze, samochód wyścigowy, rakieta kosmiczna, statek piracki i zamek. Wyobraźnia dziecka nie zna granic. 

pixel