Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kreatywna zabawa na świeżym powietrzu

2020-10-23
Kreatywna zabawa na świeżym powietrzu

Zabawy z wykorzystaniem różnego rodzaju atrakcji występujących na placach zabaw

Skoro przychodzimy z dzieckiem na plac zabaw, najlepiej jest wykorzystać obecne na nim atrakcje i elementy, których na co dzień nie mamy pod ręką. Z tego powodu świetnie jeśli dziecko będzie potrafiło kreatywnie wykorzystać przeszkody i budowle, które znajdują się właśnie na placu zabaw. Wykorzystanie zjeżdżalni, domku, statku pirackiego, lin do wspinaczki czy huśtawek różnego rodzaju może być na prawdę zróżnicowane. Wbrew pozorom te atrakcje nie mają jedynie zero-jedynkowego zastosowania. Otwierają one przed dzieckiem szereg możliwości, które pozwolą mu na rozwinięcie jego kreatywności i zdolności abstrakcyjnego myślenia.

W upalne dni zjeżdżalnie można polać wodą i stanie się ona miejscem, w którym nasze dziecko może liczyć na chwilę ochłodzenia i ulgi od gorąca. Huśtając się na huśtawce możemy dziecku rzucać piłkę lub zorganizować zawody w skoku z huśtawki. Zaś na huśtawce równoważnej możemy spróbować utrzymywać się w stanie równowagi. Z domku możemy zrobić bazę, a ze statku pirackiego samochód rajdowy. Tak na prawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Warto również do zabawy wykorzystać liny, które mogą imitować wielką górę, na przykład Mount Everest, a z dziecka w ten sposób stworzą prawdziwego himalaistę. Sposobów na wykorzystanie placów zabaw w kreatywny i oryginalny sposób jest cała masa, trzeba jedynie odpowiednio pobudzić neurony do abstrakcyjnego myślenia.

Zabawa na placu zabaw bez wykorzystania zjeżdżalni, huśtawek, lin i innych atrakcji też jest możliwa

Nie trzeba korzystać z wszystkich atrakcji dostępnych na placach zabaw, aby móc się świetnie bawić. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym dzieci poznają nowych znajomych. Z tego powodu wizyta na placu zabaw może być po prostu początkiem świetnej przyjaźni. Dziecko wcale nie musi przy tym zjeżdżać na zjeżdżalni czy huśtać się na huśtawce. Plac zabaw może być miejscem spotkań dla dzieci. Nic tak nie łączy młodych ludzi jak właśnie integracja i wspólne spędzanie czasu, nawet podczas zwykłego siedzenia i rozmawiania. Dzieci mogą się również bawić w tradycyjny sposób, chowany, ganiany, klasy czy innego różnego rodzaju zabawy, bez wykorzystania elementów, jakie możemy znaleźć na tradycyjnych placach zabaw. Taka forma spędzania czasu wolnego również jest bardzo atrakcyjna i radosna dla dzieci. W końcu najważniejsza dla nich jest dobra zabawa z najbliższymi.
pixel