Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Konstrukcja bezpiecznego placu zabaw

2020-01-16
Konstrukcja bezpiecznego placu zabawPlac zabaw to miejsce, gdzie przebywają dzieci w różnym wieku. Dlatego bardzo istotne jest to, aby zaprojektowany obszar był w pełni bezpieczny dla jego przyszłych użytkowników. Powyższe zastrzeżenie dotyczy przede wszystkim atrakcji, które są instalowane na placach zabaw. W ich przypadku szczególne znaczenie ma jakość elementów konstrukcyjnych odpowiedzialnych za łączenie części danego urządzenia. Jakie normy jakości powinny spełniać takie elementy?

Bezpieczne elementy konstrukcyjne to bezpieczny plac zabaw!

Niewątpliwie najważniejszym czynnikiem w przypadku elementów konstrukcyjnych jest ich jakość wykonania. Dotyczy ona zarówno wykorzystanych materiałów, jak i samego przebiegu produkcji. Jeżeli chodzi o materiały, producenci używają głównie tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej. Oczywiście ich obróbka musi być niezwykle precyzyjna, ponieważ tylko wtedy gotowe elementy uzyskają pożądane właściwości. Jakie parametry mają tutaj szczególne znaczenie? Przede wszystkim będzie to odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niestety, wszelkie urządzenia zlokalizowane w obrębie placu zabaw są stale narażone na wpływ różnych czynników zewnętrznych. Dlatego też nieodpowiednie materiały mogą szybko ulec degradacji, co w konsekwencji doprowadzi do uszkodzenia całej konstrukcji. Z tego względu wszelkie elementy montowane na placach zabaw muszą być odporne na działanie: deszczu, wilgoci, mrozu oraz promieni UV. Wymienione czynniki są więc bardzo ważne podczas projektowania, a także późniejszej budowy placu zabaw. Warto zatem pamiętać o nich już na najwcześniejszym etapie realizacji, gdyż dobre fundamenty to absolutna podstawa każdego projektu!

Gdzie można kupić sprawdzone elementy konstrukcyjne do placu zabaw?

Asortyment OTITU obejmuje nie tylko same akcesoria na plac zabaw, gdyż w naszej ofercie można znaleźć także szeroki wybór elementów konstrukcyjnych. W tej kategorii znajdują się między innymi: zawiesia, łączniki do belek, łańcuchy, zaślepki oraz wiele innych części. Tak bogata oferta umożliwia nam realizację nawet tych największych i najbardziej kompleksowych zamówień. Co istotne, nasza oferta obejmuje zarówno części przeznaczone do użytku publicznego, jak i prywatnego. Naszym głównym priorytetem jest zapewnienie dzieciom bezpiecznej rozrywki. Dlatego też na bieżąco weryfikujemy jakość całego naszego asortymentu. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu dostęp do profesjonalnych akcesoriów, które spełniają wszelkie aktualne normy dotyczące jakości i bezpieczeństwa.
pixel