Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kinder party! Jak zorganizować urodziny dziecka w plenerze?

2023-09-04
Kinder party! Jak zorganizować urodziny dziecka w plenerze?

Dla każdego dziecka jego własne urodziny to szczególne święto i chciałoby ten wyjątkowy dzień spędzić w gronie przyjaciół, dobrze się bawiąc. W domu nie masz wystarczająco dużo miejsca na organizację imprezy urodzinowej dla swojego dziecka? A może chciałbyś, aby odbyła się ona na świeżym powietrzu i zastanawiasz się, jak zaplanować plenerowe kinder party? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów. 

Urodziny w ogrodzie lub na tarasie 

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrodu lub tarasu, sprawa jest naprawdę prosta. Potrzebować będziesz stołu i krzeseł, aby maluchy mogły wygodnie zjeść tort, przekąski czy inne smakołyki, które zaplanujesz. Aby uniknąć ewentualnych zniszczeń, zamień porcelanową zastawę na kolorowe papierowe talerzyki i kubeczki, które będą też praktyczną dekoracją. Nie zapomnij o balonach i girlandach. Jeśli chcesz stworzyć dodatkowo klimatyczny kącik do odpoczynku, zorganizuj dużo miękkich poduszek i lampionów bądź świecących girland. Jeśli chodzi o atrakcje, to tutaj ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Latem w ogrodzie może stanąć basen, a niespodzianką niech będzie piana party. Świetnie sprawdzą się ponadto bańki, dmuchańce (jest możliwość ich wypożyczenia) i zabawy ruchowe z nagrodami. 

Kinder party w lesie, na łące lub w parku 

Wydaje Ci się, że brak prywatnej przestrzeni na zewnątrz to przeszkoda do organizacji przyjęcia urodzinowego dla dziecka w plenerze? Ten mit już dawno został obalony. W miejskich parkach, szczególnie w weekendy, coraz częściej można spotkać grupy dzieci i ich rodziców świętujących urodziny. Jest to przestrzeń ogólnodostępna, a niekiedy nawet w parkach powstają specjalne miejsca do organizacji takich spotkań. Zarówno park, jak i łąka czy las są idealną przestrzenią do zaaranżowania kinder party na dziko. Rozkładamy koce, a na nich kolorowe kubeczki i talerzyki oraz oczywiście przekąski. Niech to będzie impreza urodzinowa w formie pikniku. Do jedzenia możesz przygotować babeczki słodkie i wytrawne, owoce i warzywa pokrojone w słupku z dodatkiem hummusu i jogurtu, naleśniki, wrapy z różnymi nadzieniami i gofry. Klimatu piknikowego nadadzą kosze wiklinowe i miękkie poduszki do siedzenia. Takie urodziny to również fantastyczna okazja do zabaw na świeżym powietrzu, które sam pamiętasz z dzieciństwa. Zorganizuj dzieciom podchody, grę w dwa ognie, zabawę w szukanie skarbów czy ciekawą lekcję przyrody z rekwizytami. 

Świętujemy urodziny na pobliskim placu zabaw 

Na blokowiskach życie dzieci toczy się zupełnie inaczej niż na osiedlach domków jednorodzinnych. Tutaj najczęściej dzieci spotykają się na osiedlowym placu zabaw, na których nawiązują się pierwsze przyjaźnie. Wykorzystaj to miejsce do organizacji przyjęcia urodzinowego. Możesz wcześniej porozmawiać z radą osiedla, a także umieścić na tablicy ogłoszeń informację z dokładną datą i godziną kinder party, które odbędzie się na ogólnodostępnym placu zabaw. W ten sposób możesz też zaprosić wszystkie dzieci. Takie kinder party nie będzie wymagało od Ciebie dużego zaangażowania, atrakcje masz już gotowe – zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, tory przeszkód i drabinki. Pozostaje kwestia przekąsek. Powinny być łatwe i szybkie do zjedzenie na świeżym powietrzu. Przygotuj więc owoce, babeczki, placuszki i lemoniadę w plastikowych dzbankach, to w zupełności wystarczy. Aby nadać placu zabaw urodzinowego charakteru, nie zapomnij o kolorowych balonach. Jak Ci się podobają nasze pomysły na urodziny dziecka w plenerze? Takie przyjęcie oferuje znacznie większe spektrum możliwości organizacji atrakcji, niż kinder party w domu. Ogranicza Cię jedynie… pogoda. 

pixel