Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie trudności czekają na nasze pociechy na placach zabaw?

2021-01-04
Jakie trudności czekają na nasze pociechy na placach zabaw?

Plac zabaw to dobra zabawa - na co jednak trzeba uważać?

Zjeżdżalnie, huśtawki różnego rodzaju, wszelakie liny wspinaczkowe, a także domki tematyczne i wiele, wiele więcej. To właśnie z takimi atrakcjami kojarzą nam się place zabaw. I słusznie, ponieważ jest to miejsce, które ma zapewnić naszym dzieciom wiele frajdy, radości i beztroskiego czasu. Place zabaw powinny być wykorzystywane jako forma promowania u dzieci aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia poprzez zabawę. Jednak ta zabawa często równa się z bieganiem, ganianiem między poszczególnymi atrakcjami, skakaniem, wspinaniem i innymi dynamicznymi czynnościami. Z tego powodu należy zwrócić uwagę w jaki sposób nasze dzieci spędzają czas na placach zabaw. Trzeba zadbać, aby przestrzegały wcześniej ustalonych reguł obowiązujących na placu zabaw oraz bawiły się z rozwagą i zachowaniem zdrowego rozsądku. W końcu nie chcemy, aby wizyta na placu zabaw skończyła się szybkim powrotem do domu.

Z czego wynikają problemy podczas zabawy na placu zabaw?

Najczęstszymi obrażeniami, jakie dzieci „przynoszą” z podwórka są otarcia, przetarcia i rozcięcia. Takie urazy nie powinny nas jednak martwić. W końcu upadek na piasek czy potknięcie się często kończy się zdartymi kolanami i łokciami. To wręcz pewien symbol tego wieku i nieodłączny element dobrego dzieciństwa. Jednak na placach zabaw jest trochę więcej zagrożeń. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na głowy naszych dzieci. Podczas biegania często nie patrzą co się dzieje wokół nich i mogą przypadkowo uderzyć w jakiś technicznie bezpieczny element jakim jest belka czy krawędź zjeżdżalni. Guzy są bardzo bolesne i nieprzyjemne. Niezbyt fajne są również skręcenia czy, co gorsza, złamania. Podczas upadku podczas nierozsądnych akrobacji może dojść do uszkodzeń w obrębie stawów czy nawet pęknięcia kości. Z tego powodu powinniśmy uczulić nasze pociechy na niebezpieczne zachowania. Przykładem słabego pomysłu jest być zeskok z wysokości w celu skrócenia sobie drogi.

Plac zabaw to jednak przede wszystkim miejsce radości i frajdy

Nie należy o tym zapominać. Głównym celem placu zabaw jest szczęśliwe spędzenie czasu wolnego w sposób przyjemny i pożyteczny. Radość dziecka to największa nagroda jaką rodzic może otrzymać. Korzystanie z udogodnień sprzedawanych w sklepie OTITU jest w stu procentach bezpieczne, o ile robi się to w sposób zgodny z naszymi zaleceniami. Produkty, które sprzedajemy są wykonane z atestowanych materiałów, a używanie ich w sposób zgodny z ich przeznaczeniem gwarantuje przyjemną zabawę. Rodzice powinni jednak mieć na uwadze nadzór i edukację najmłodszych. Podczas zabawy warto mieć oko na pociechę, jednak trzeba pozwolić jej się wyszaleć. W końcu dzieciństwo jest tylko jedno!

pixel