Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką huśtawkę wybrać dla dzieci w wieku szkolnym?

2022-03-14
Jaką huśtawkę wybrać dla dzieci w wieku szkolnym?

Huśtawki wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych, dlatego każdy plac zabaw powinien być zaopatrzony w co najmniej kilka takich urządzeń. Tym bardziej że obecnie w sklepach branżowych można znaleźć wiele ciekawych modeli popularnych huśtawek i to również dla uczniów szkół podstawowych. Zatem, jaką huśtawkę wybrać dla dzieci w wieku szkolnym?

Huśtawki płaskie — rodzaje

Najbardziej podstawową wersją huśtawek płaskich są modele złożone z równego siedziska i przymocowanych do niego lin lub łańcuchów. Tego typu huśtawki można szybko i bezpiecznie zamontować na różnego rodzaju placach zabaw. Szukając idealnej huśtawki z równym siedziskiem dla dzieci w wieku szkolnym, warto sprawdzić ofertę sklepu OTITU, która obejmuje między innymi takie produkty jak

Warto podkreślić również, że huśtawki wykonane z tworzyw sztucznych są dostępne w różnych atrakcyjnych kolorach, dzięki czemu można je z powodzeniem dopasować do każdego placu zabaw.

Huśtawki w kształcie bocianiego gniazda

Huśtawki w kształcie bocianiego gniazda są uwielbiane przez dzieci w wieku szkolnym, ponieważ można się na nich wygodnie huśtać zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Tego typu huśtawki robi się ze specjalnych materiałów oraz wytrzymałych sznurów i mogą mieć kształt owalny lub okrągły. Huśtawka bocianie gniazdo świetnie sprawdzi się na nowoczesnym placu zabaw, gdyż jej montaż jest prosty i intuicyjny, a niektóre modele posiadają praktyczne antyuderzeniowe obramowanie. Ponadto takie huśtawki są odporne na działanie zmiennych czynników atmosferycznych i można je zamówić w sklepie OTITU w bardzo przystępnych cenach.

Huśtawki okrągłe

Kolejną ciekawą propozycją są huśtawki okrągłe, które dzięki swojej budowie stanowią wspaniałą atrakcję dla wygimnastykowanych dzieci lubiących podejmować nowe wyzwania. Ten model huśtawki składa się z małego okrągłego siedziska i solidnej liny przymocowanej do jego środka. Huśtawki okrągłe zostały tak wyprofilowane, aby dzieci mogły bez problemu na nich usiąść i huśtać się na różne strony jednocześnie trzymając się liny umieszczonej w centralnej części siedziska. Obecnie w asortymencie sklepu OTITU można znaleźć trzy rodzaje huśtawek okrągłych:

Wszystkie modele są łatwe w montażu oraz posiadają regulowane liny o grubości 10 mm. Co więcej, praktyczna i stylowa huśtawka w kształcie kwiatka jest dostępna w dwunastu wersjach kolorystycznych.

Huśtawki dwuosobowe

Szkoła to czas zawierania pierwszych przyjaźni dlatego wśród uczniów szczególnym zainteresowaniem cieszą się huśtawki dwuosobowe. W związku z tym naprawdę warto montować takie huśtawki na szkolnych placach zabaw, gdzie w trakcie przerw dzieci będą mogły wspólnie się pohuśtać. Szukając idealnej huśtawki dwuosobowej, można zdecydować się na klasyczną zabudowaną konstrukcję z drewnianymi siedziskami lub model otwarty z siedziskami wykonanymi z trwałego tworzywa.

Niezależnie od tego, jaki typ huśtawki zostanie ostatecznie zamontowany na placu zabaw, warto zadbać także o odpowiednie podłoże pod huśtawką, aby zabawa była przede wszystkim bezpieczna. Ponadto decydując się na samodzielny montaż, należy ściśle przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji oraz instalować huśtawki zgodnie z ich przeznaczeniem.

pixel