Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zwiększyć bezpieczeństwo na placu zabaw?

2021-06-30
Jak zwiększyć bezpieczeństwo na placu zabaw?

Bezpieczeństwo na placu zabaw absolutną podstawą podczas budowy

Jeśli pragniemy stworzyć naszemu dziecku wymarzony plac zabaw przed domem, musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu poszczególnych elementów. Bezpieczeństwo jest niezaprzeczalnie najważniejsze podczas zabawy i musimy zwrócić na to szczególną uwagę. Z tego powodu warto odpowiednio zabezpieczyć atrakcje na placu zabaw oraz przestrzeń wokół, w celu zwiększenia ochrony przed różnymi kontuzjami i urazami. W końcu zdrowie naszych pociech powinno być dla nas największym priorytetem.

Samo wybudowanie placu zabaw we własnym ogródku jest sporym ułatwieniem i zwiększeniem owego bezpieczeństwa. Dzieci nie muszą dzielić się z innymi rówieśnikami zjeżdżalniami czy huśtawkami. Unikamy również innych, niegrzecznych maluchów, które mogą powodować zagrożenie podczas zabawy. Posiadając własny plac zabaw przed domem, możemy również częściej i skuteczniej kontrolować sposób, w jaki nasza pociecha korzysta z atrakcji.

Budując prywatną przestrzeń do zabawy, musimy pamiętać o kilku niezwykle istotnych aspektach. Wyłożenie podłogi odpowiednim materiałem oraz zabezpieczenie ostrych i wystających elementów. Wszystkie niezbędne akcesoria znaleźć można w sklepie internetowym z produktami na plac zabaw OTITU.

Miękkie podłoże na placu zabaw - zabezpieczenie przed skręceniami i rozcięciami

Z pewnością każdy rodzic widział upadek swojego dziecka na beton lub asfalt. Zdarte kolana to nieodłączna część dzieciństwa. Mimo tego, że w większości przypadków są niegroźne, warto się przed nimi zabezpieczyć, tworząc prywatny plac zabaw.

Wystarczy, że wyłożymy podłoże specjalnymi puzzlami wykonanymi z gumy. Dzięki swojej miękkości zwiększają bezpieczeństwo korzystania z tego typu miejsc. Dobrym rozwiązaniem jest również stworzenie placu zabaw na piasku. Nie dość, że dzieci będą miały dodatkową atrakcję, to zwiększone zostanie ich bezpieczeństwo.

Upadek z wysokości na miękką gumę lub piasek również jest zdecydowanie bezpieczniejszy niż na twardy beton. Miękkie podłoże amortyzuje uderzenie o ziemię i dziecko może uniknąć skręceń lub złamań.

Zaślepki i nakładki - bezpieczna konstrukcja placu zabaw

Zmorą wszystkich miejsc do zabawy są wystające śrubki, ostre fragmenty i niezabezpieczone elementy konstrukcyjne. Z tego powodu warto zwiększyć bezpieczeństwo poprzez użycie zaślepek i nakładek. W sklepie internetowym OTITU znajdują się produkty, które są atrakcyjnie wizualnie i mogą być ozdobą placu zabaw. Jednocześnie spełniają swoją rolę ochronną doskonale, ponieważ skutecznie zabezpieczają przed urazami i skaleczeniami.

W ten prosty sposób możemy zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo dla naszych maluchów. Dzięki nakładkom i zaślepkom na śruby i belki będziemy mogli ze spokojem pozwolić dzieciom na samodzielną zabawę.

pixel