Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zrobić huśtawkę w domu?

2019-05-23
Jak zrobić huśtawkę w domu?Huśtawka dla dzieci to największa zabawa, bo przecież każde dziecko uwielbia się bujać. Nie ma udanego dzieciństwa bez odpowiedniej dawki hormonów szczęścia wywołanych przy bujaniu. Huśtawki są wszędzie, na placach zabaw w naszych ogrodach i w domach. Te ostatnie sprawdzają się o każdej porze roku, a w okresie jesiennym i zimowym są jedyną alternatywą dla dzieci i właśnie, dlatego warto mieć w domu huśtawkę dla dziecka. Prostą huśtawkę można zrobić we własnym zakresie, według własnego pomysłu wykorzystując gotowe elementy z oferty OTITU. w działach huśtawki elementy konstrukcyjne, liny i akcesoria. Największą nagrodą dla nas za piękną domową huśtawkę zrobioną przez nas będzie uśmiech naszego dziecka. Poza tym dla malucha w tym wieku, wszystko, co robią rodzice jest bezcenne.

Co potrzebujemy do zrobienia huśtawki domowej?

W pierwszej kolejności musimy wybrać odpowiednie miejsce, tak żeby huśtające się dziecko było bezpieczne, ale żeby też nie stwarzało zagrożenia dla innych domowników np. dla rodzeństwa. Do zrobienia huśtawki potrzebujemy przede wszystkim wiertarki, śrubokręta, zacisków, liny lub łańcucha, śrub itd. Poza tym potrzebujemy siedzisko do huśtawki dopasowane do potrzeb naszego dziecka. Do wyboru mamy wiele modeli o różnych kształtach, wielkości i kolorystyce. Do domu świetnie się sprawdzą siedziska płaskie drewniane, plastikowe oraz gumowe, które mają kształt prostokąta i można wybrać ich wielkość odpowiednią dla naszego dziecka oraz ciekawy kolor. W tej kategorii najbezpieczniejsze są siedziska wykonane z gumy. Kolejnym rodzajem siedziska, które możemy wybrać do zamontowania huśtawki w domu są siedziska kubełkowe, które są przeznaczone dla najmłodszych dzieci, ponieważ mają obramowanie, dzięki któremu zapewniają maksimum bezpieczeństwa zapobiegając wypadnięciu malucha z huśtawki. Siedziska kubełkowe mogą mieć obramowania dookoła albo z trzech stron, a z przodu łańcuch. Ten drugi rodzaj jest przeznaczony dla nieco starszych dzieci. Należy pamiętać o zapinaniu dziecka przed rozpoczęciem zabawy. Przykładem takiego siedziska jest nasz model LUX

W domu możemy także zamontować huśtawkę z elastycznym siedziskiem gumowym lub z okrągłym siedziskiem typu bocianie gniazdo. W zależności od tego, jaką będziemy chcieli mieć huśtawkę dla naszego dziecka możemy zamontować model na łańcuchu lub na linie, jednak do mieszkania lub do domu rekomendowane są liny. Do liny będzie potrzebne mocowanie linowe, które może mieć postać zacisku, na przykład model DIN741 10mm. Lina musi mieć odpowiednią grubość, żeby mogła udźwignąć ciężar także starszych dzieci. Huśtawkę trzeba przymocować do sufitu przy użyciu haków huśtawkowych albo do futryny drzwi przy użyciu drążka rozporowego. Najtrudniejszą częścią wykonania huśtawki w domu jest wykonanie odpowiednich otworów w suficie. Po zamocowaniu haków lub drążka możemy przełożyć linę lub łańcuch i połączyć ją z siedziskiem. Bardzo ważne w tej części montażu jest zadbanie o ty by liny/łańcuchy były równe, ponieważ od tego zależy czy huśtawka będzie stabilna. Na koniec musimy mocno naciągnąć liny i nasze dzieło możemy uznać za zakończone. Tak wykonana huśtawka może mieć ulubiony kolor dziecka, siedzisko, jakie mu najbardziej pasuje i będzie służyć przez długie lata. Biorąc pod uwagę spore ułatwienia w zakupie potrzebnych elementów przez Internet i do tego w bardzo przystępnej cenie wystarczy tylko trochę chęci i mamy gwarancję szczęśliwego dziecka w domu.

Polecane

pixel