Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zbudować plac zabaw dla bliźniaków?

2020-01-06
Jak zbudować plac zabaw dla bliźniaków?Idealny prac zabaw dla bliźniaków powinien spełniać dwa warunki. Po pierwsze, wszystkie zamontowane atrakcje muszą być dostosowane do wieku dzieci. Jest to absolutnie kluczowy aspekt mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo maluchów podczas zabawy. Po drugie, przy budowie placu zabaw dla rodzeństwa warto wybrać takie atrakcje, które zapewnią dzieciom możliwość wspólnej rozrywki. W pierwszej części artykułu opisaliśmy już huśtawki dwuosobowe oraz bocianie gniazda. Tym razem przedstawimy dwie kolejne atrakcje mogące stanowić świetne dopełnienie przydomowego placu zabaw!

Worek bokserski

Chyba każdy rodzic był kiedyś świadkiem kłótni pomiędzy swoimi dziećmi. Niestety, czasami w takich sytuacjach maluchy nie poprzestają tylko na wymianie zdań, ale dodatkowo zaczynają się wzajemnie szturchać. Oczywiście niekiedy groźnie wyglądająca bójka jest w rzeczywistości tylko zwykłą zabawą lub sposobem na rozładowanie energii. Jednakże taka forma „rozrywki” w ogóle nie powinna mieć miejsca. Zamiast tego warto pokazać swoim pociechom inną metodę na rozładowanie energii i negatywnych emocji. Tą metodą jest wręcz kultowy worek bokserski. Niektórzy rodzice mogą obawiać się, że taka zabawka dodatkowo zachęci ich dzieci do stosowania przemocy. Jednak z reguły efekt jest odwrotny, ponieważ maluchy wreszcie znajdują sposób na rozładowanie rozpierającej ich energii. Co więcej, zakup worka bokserskiego może nawet sprawić, że dzieci zaczną pasjonować się sportami walki. To z kolei pozwoli stopniowo rozwijać ich zainteresowania i zachęci do regularnej aktywności fizycznej. Oto najlepszy dowód na to, ile korzyści nieraz wynika z zakupu jednej zabawki... Worek bokserski dostępny w naszym sklepie jest sprzedawany bez żadnego wypełnienia, które dodatkowo zwiększałoby jego ciężar. Dlatego nawet młodsze dzieci mogą się nim bezpiecznie bawić. Jeśli chodzi o materiał wykonania, do produkcji worka użyto trwałego i odpornego na uszkodzenie tworzywa. Dzięki temu worek nie rozerwie się podczas zabawy, a ponadto jest on niewrażliwy na działanie słońca i niekorzystnych warunków atmosferycznych. W związku z tym można go wykorzystać do użytku zewnętrznego na przydomowych placach zabaw.

Siatka do wspinaczki

Jak wiadomo, dzieci często potrafią zaskakiwać swoją zwinnością. Toteż w przypadku rodzeństwa świetnie sprawdzi się siatka do wspinaczki, która poza zabawą pozwoli maluchom rozwijać koordynację ruchową. Co istotne, nasz asortyment obejmuje jeden większy model siatki o wymiarach 150 × 270 centymetrów. Konstrukcja jest więc na tyle duża, że bez problemu może zagwarantować rozrywkę dwójce dzieci jednocześnie! Naturalnie wszystkie materiały użyte do stworzenia siatki są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki pogodowe. Co więcej, łączenia wykonane ze specjalnej galwanizowanej stali gwarantują stabilność konstrukcji i tym samym bezpieczniejszą zabawę. Mamy nadzieję, że opisane propozycje ułatwią stworzenie wymarzonego placu zabaw, który zapewni rodzeństwu wiele godzin fantastycznej rozrywki!
pixel