Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zapewnić dzieciom beztroską wakacyjną zabawę?

2022-07-08
Jak zapewnić dzieciom beztroską wakacyjną zabawę?

Wakacje to wspaniały czas zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Słoneczna pogoda umożliwia wyjazdy, przygody i pozwala na większą swobodę. Te beztroskie miesiące bez wątpienia pomagają naładować akumulatory na pozostałą część roku. Jednakże różnica polega na tym, że dorośli mogą skorzystać z krótkiego, kilkutygodniowego urlopu, a dzieci mają do swojej dyspozycji dwa miesiące laby. Istotne jest również to, że maluchy w tym okresie nie zawsze mają zapewnioną opiekę placówek przedszkolnych, dlatego to właśnie po stronie rodziców leży kwestia związana z zagwarantowaniem pociechom beztroskiej zabawy. Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym przygotowaliśmy kilka propozycji spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Ciekawe pomysły na wakacyjne zabawy dla dzieci

W wakacje jest wiele możliwości, aby przyjemnie i kreatywnie spędzić czas z dzieckiem. Ciekawą propozycją z pewnością będzie gra w ciuciubabkę. Każdy zna zasady tej zabawy! Wystarczy związać oczy chustą osobie, która będzie łapać pozostałych uczestników gry. Równie ciekawa może być zabawa w klasycznego berka i chowanego. Dzięki wspólnej zabawie najmłodsi mogą doskonale się rozwijać i wspaniale spożytkować swoją energię.

O aktywność najmłodszych można też zadbać podczas zabawy piłką lub frisbee. Świetnie sprawdzi się także wspólne puszczanie latawców. Twoja pociecha będzie się dobrze bawić, gdy zobaczy jak jej kolorowy latawiec unosi się wysoko na wietrze.

Dobrym pomysłem są również typowo kreatywne zabawy na świeżym powietrzu. Możesz również zaprosić swojego malucha do rozrywki polegającej na malowaniu liśćmi lub na tablicy tego, co przedstawia natura. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie piasku i wody do stworzenia fantastycznych budowli w piaskownicy lub na specjalnym stoliku. Tego typu aktywności pobudzają zmysły, a możliwości są praktycznie nieograniczone!

Zabawa na placu zabaw podczas wakacji

Fantastyczny letni czas można również spędzić korzystając z innych sprzętów na placu zabaw. To doskonałe miejsce do trenowania sprawności fizycznej dziecka i wszystkich zmysłów. Podczas wspinaczki dziecko poprawi zdolność kontrolowania swojego ciała, a na huśtawce rozwinie kondycję.

Towarzystwo rówieśników podczas zabawy jest równie istotne. Dzielenie się zjeżdżalnią, drewnianym domkiem czy innymi zabawkami może nauczyć odpowiednich zachowań wobec innych dzieci. Istotne jest to, że częste spędzanie czasu na placu zabaw z pewnością przyniesie korzyści w kolejnych etapach życia.

pixel