Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zamontować bujak na placu zabaw?

2022-04-25
Jak zamontować bujak na placu zabaw?

Plac zabaw to nie tylko zjeżdżalnia i huśtawka. Ważne są również dodatkowe elementy, które urozmaicają zabawę. Świetnym wyborem są różnego rodzaju bujaki na sprężynach, które będą skutecznym rozwiązaniem zapewniającym dzieciom mnóstwo zabawy. Co warto o nich wiedzieć i jak je zamontować?

Czym są bujaki na sprężynie na placu zabaw?

Bujaki na sprężynie są wyjątkowo unikatowym elementem na placu zabaw, który łączy radosne i beztroskie spędzanie czasu wolnego z potrzebną i ważną w rozwoju dzieci aktywnością fizyczną.

Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów bujaki na sprężynie, które możesz zbudować z akcesoriami OTITU są gwarancją solidnego wykonania i komfortu użytkowania. Wszystkie produkty, które znajdują się w naszym sklepie internetowym posiadają niezbędne certyfikaty i spełniają liczne normy dotyczące bezpieczeństwa.

Dodatkowo są odporne na promieniowanie ultrafioletowe, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat. Z ich pomocą Twoje dzieci z pewnością będą miały zapewnioną zabawę pełną szczęścia i radości.

Dlaczego warto wyposażyć plac zabaw w bujak na sprężynie?

Bujak na sprężynie jest ważnym elementem każdego placu zabaw, który jest  przeznaczony raczej dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć i utrzymać równowagę. Warto wiedzieć, że dzieci, które nie są w stanie samodzielnie utrzymać się na bujaku mogą z niego korzystać pod nadzorem dorosłego. W jednym czasie z urządzenia powinna korzystać tylko jedna osoba. Zabawa na bujaku to idealny sposób na ćwiczenie koordynacji ruchowej.

Bujak na sprężynie jest to urządzenie do zabawy na plac zabaw montowane na kilku rodzajach nawierzchni: trawiastej, piaskowej, żwirowej, gumowej lub korowej bądź na stałe związane z fundamentem betonowym.

Trzeba pamiętać, że bujak powinno się zamontować na względnie równym terenie. Do jego montażu powinieneś posiadać następujące elementy:

  • Kotwa do huśtawki sprężynowej – stanowi istotny element budowy bujaka, gdyż stosowana jest do związania huśtawki sprężynowej na stałe z gruntem.
  • Sprężyna do bujaka – odpowiada za wprawianie bujaka w ruch.
  • Atestowany bujak w dowolnym kształcie (mogą to być na przykład zwierzęta takie jak pies, koń czy słoń).

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bujaki i akcesoria w przeróżnych kolorach i wzorach, dzięki czemu bez problemu zbudujesz atrakcyjny plac zabaw dla swojego dziecka.

pixel