Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zabawa na świeżym powietrzu wpływa na najmłodszych?

2021-02-13
Jak zabawa na świeżym powietrzu wpływa na najmłodszych?

Dlaczego zabawa na podwórku jest tak istotna?

Żyjemy w bardzo dziwnych czasach. Kiedyś normalne było to, że wychodziliśmy z domu rano, a wracaliśmy po zachodzie słońca. Jedyne co się dla nas liczyło to zabawa ze znajomymi od świtu do zmierzchu. Nie mieliśmy wymyślnych zabawek, place zabaw były rzadkością, a telewizja, Internet czy telefony były dla nas kompletną abstrakcją. Byliśmy szczęśliwi, nie chorowaliśmy, mieliśmy wielu przyjaciół, a problemy dla nas nie istniały. Dziś jest nieco inaczej.

Współcześnie dzieci więcej czasu spędzają w domach. Głównie przed ekranami komputerów i smartfonów. Ich życie towarzyskie toczy się w sieci. Oczywiście ma to swoje plusy, jednak jest bardzo niebezpieczne. Wszechobecny hejt, brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i mała ilość aktywności fizycznej prowadzą do wielu groźnych chorób. Otyłość i przygnębienie wśród najmłodszych są niestety znakiem dzisiejszych czasów. Z tego powodu powinniśmy zachęcać nasze pociechy do spędzania jak największej ilości czasu na zewnątrz. Zabawa na świeżym powietrzu może być równie fascynująca co rozgrywka w grze online, a dodatkowo niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Korzyści z zabawy na zewnątrz

Niewątpliwie ruch na świeżym powietrzu jest aktywnością niezwykle pożyteczną i potrzebną każdemu dziecku. Najmłodsi aktualnie są zmuszeni do siedzenia w domu. Lekcje są prowadzone w sposób zdalny, zajęcia dodatkowe są ograniczone i przez to rzadziej wychodzą na zewnątrz. Z tego powodu powinniśmy zachęcać nasze pociechy, aby czas zabawy spędzały właśnie na podwórku. Przede wszystkim dotlenią swój organizm. To ważne, ponieważ długotrwałe siedzenie w domu może być przyczyną bólów głowy, omdleń i ogólnie złego samopoczucia. Samo wyjście na świeże powietrze jest solidnym zastrzykiem endorfin, dzięki którym nasze dziecko będzie miało więcej sił i energii.

Zabawa na dworze jest również świetnym rozwiązaniem, ponieważ promuje wśród dzieci zdrowy i aktywny tryb życia. Ruch jest bardzo ważny, a wyjścia, na przykład na plac zabaw, są połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Sporo aktywności fizycznej rozwija zdolności motoryczne, świeże powietrze i promienie słoneczne poprawiają humor i dodają energii, a kontakt z rówieśnikami sprawia, że dziecko uczy się funkcjonowania w grupie. Te wszystkie pożyteczne aspekty dzieją się podczas beztroskiej zabawy. Musimy jedynie pokazać naszemu smykowi, że taka forma rozrywki również może być ciekawa.

Można również stworzyć plac zabaw we własnym ogródku! Wystarczy zakupić odpowiednie elementy, złożyć je i cieszyć się szczęściem dziecka. Na początek wystarczy chociażby kolorowa zjeżdżalnia. Wszystkie niezbędne elementy znaleźć można na stronie internetowej sklepu OTITU. Korzystając z naszych produktów, każdy jest w stanie kompleksowo wyposażyć przydomowy plac zabaw, dzięki czemu najmłodsi będą mieli przestrzeń do rozrywki przed własnym domem.

pixel