Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zabawa na placu zabaw wpływa na rozwój dzieci?

2022-01-13
Jak zabawa na placu zabaw wpływa na rozwój dzieci?

Zabawa jest nieodłączną częścią życia każdego dziecka. Warto jednak wiedzieć, że beztroski czas spędzany na grach i różnego rodzaju rekreacyjnych aktywnościach nie tylko jest formą spędzenia wolnego czasu bez żadnych obowiązków, ale również może rozwijać zarówno ciało, jak i umysł. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z prywatnego placu zabaw, który może kompleksowo i pozytywnie wpłynąć na rozwój Twojego dziecka!

3 powody, które sprawią, że Twoje dziecko musi mieć prywatny plac zabaw

Wzmocnienie mięśni i prawidłowy rozwój mocnych, zdrowych kości

To prawdopodobnie najpopularniejsza i najszybciej widoczna zaleta, która powstaje w efekcie regularnego uczęszczania na placu zabaw. Wszystkie atrakcje w tego typu miejscach wymuszają na dzieciach ruch i różnego rodzaju czynności. W efekcie Twoje pociechy są zmuszone używać wielu partii mięśniowych, a co za tym idzie, rozwijać swoje ciało kompleksowo.

Wspinaczka jest świetnym rozwiązaniem do wzmocnienia siły rąk, ramion i brzucha. Jednocześnie dzieci rozwijają swój zmysł równowagi i analitycznego myślenia, ponieważ muszą obrać odpowiednią strategię.

Korzystanie ze zjeżdżalni poprawia siłę nóg i kondycję organizmu najmłodszych, ponieważ zawsze po udanym przejeździe muszą wrócić na górę, pokonując jakieś wzniesienie lub schodki.

Nawet zwykłe bujanie się na huśtawce rozwija ciało Twojej pociechy, ponieważ wymaga ciągłego utrzymywania równowagi i balansowania własnym ciałem na siedzeniu. W efekcie wzmacniają się mięśnie głębokie brzucha, a także ramiona i barki.

Bieganie, skakanie i wspinanie jest również szansą na wzmocnienie kości, co przełoży się na ich zdrowie w przyszłości.

Sprawność fizyczna i zdrowie

Regularne wizyty na placu zabaw sprawiają, że dzieci zyskują ponadprzeciętną sprawność, zwinność, szybkość i wytrzymałość. Dzięki ciągłej aktywności i bieganiu, skakaniu czy wspinaniu najmłodsi poprawiają swoje zdolności sensomotoryczne, przez co w przyszłości może im być łatwiej w szkole na lekcjach wychowania fizycznego, a także w dorosłym życiu. W końcu powszechnie wiadomo, że sprawność fizyczna niesie ze sobą wysoki poziom zdrowia i lepsze samopoczucie. W ten sposób można zachować witalność zarówno ciała, jak i ducha przez wiele lat.

Kontakty interpersonalne

Nic nie łączy ludzi i nie zacieśnia więzi tak jak wspólna zabawa. Z tego powodu świetnym pomysłem jest zapraszanie rówieśników na swój przydomowy plac zabaw, ponieważ w ten sposób można oddać się wspólnej rozrywce bez kolejek i z pełnym bezpieczeństwem. Najlepsze przyjaźnie trwają właśnie od najmłodszych lat, przez co warto stwarzać dzieciom warunki, by poznawały nowych ludzi i uczyły się funkcjonowania w społeczeństwie.

pixel