Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać huśtawkę dla dziecka?

2019-05-02
Jak wybrać huśtawkę dla dziecka?Huśtawka dla dziecka jest zdecydowanie nieodzownym elementem udanego dzieciństwa. Dzieci po prostu uwielbiają się huśtać, bujają się małe i starsze dzieci. Huśtawki są praktycznie wszędzie, na placach zabaw, w domach i przydomowych ogródkach. Przeznaczone są do użycia dla jednego dziecka albo dla dwójki lub nawet całej grupy dzieci. Nasze pociechy są naszym największym skarbem, dlatego wybranie odpowiedniej huśtawki jest bardzo ważne i warto wiedzieć najważniejsze rzeczy, jakie trzeba rozważyć przed wybraniem tej najlepszej.

Co trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem huśtawki?

Wybór najlepszej huśtawki zależy od kilku czynników:
  • Wiek dziecka. Dla najmłodszych dzieci rekomendowane są huśtawki kubełkowe z siedziskiem, które przypomina kształtem fotelik. Tego typu huśtawki chronią plecy malucha oraz w bezpieczny sposób chronią przed wypadnięciem. Niektóre huśtawki są wyposażone w specjalne pasy bezpieczeństwa.  Modele dostępne dla starszych dzieci maja już bardzo szeroką ofertę, można wybrać huśtawki z okrągłymi siedziskami typu bocianie gniazdo. Może być to zwykła deseczka odpowiednio zamontowana do stelaża huśtawki.
  • Miejsce montażu. Huśtawka może zostać zamontowana w domu albo może być zainstalowana w ogrodzie. W związku z tym, że huśtawki ogrodowe będą narażone na zmienne warunki atmosferyczne to musimy zwrócić uwagę z jakiego materiału są wykonane np. mogą być wykonane ze stali malowanej proszkowo oraz będą inaczej montowane.
  • Materiał z jakiego jest wykonana. Dla maluchów rekomenduje się huśtawki kubełkowe. Dla starszych dzieci przeznaczone są huśtawki płaskie, okrągłe bądź elastyczne. Mogą być drewniane, plastikowe i gumowe. Niektóre z nich posiadają metalowy lub aluminiowy wkład. Huśtawka ogrodowa może być również podwójna, jak na przykład w modelu KOALA.
  • Bezpieczeństwo. Przy zakupie huśtawki musimy konieczne sprawdzić czy producent posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Jeżeli nie jesteśmy pewni, że firma posiada zezwolenie wraz ze wszystkimi atestami i certyfikatami to lepiej się wycofać i poszukać dalej. Kierujmy się też opiniami klientów w Internecie, czy huśtawki są sprawdzone, czy firma działa na rynku od jakiegoś czasu. W końcu na szali bezpieczeństwa stawiamy zdrowie naszego dziecka.

Gdzie kupić wymarzoną huśtawkę dla swojego dziecka?

Wybór oferty na rynku jest bardzo szeroki. Warto się kierować opiniami użytkowników, jakością materiału, estetyką, pomysłowością  firm, dzięki którym można np. kupić starszemu dziecku huśtawkę bocianie gniazdo w kształcie namiotu, co niemalże daje gwarancję bajkowych wspomnień z okresu dzieciństwa. Bardzo istotnym elementem jest także cena, ale musimy pamiętać o tym, że nie można oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka. Czasami lepiej wydać nieco więcej, ale z gwarancją niezagrożonego użytkowania. Najkorzystniejsze cenowo są oferty firm, które sprzedają swoje produkty przez sklepy internetowe, ponieważ nabywamy je bezpośrednio od producenta albo ze sklepów, które oszczędzają na kosztach prowadząc działalność przez Internet.

Polecane

pixel