Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urozmaicić letnią zabawę na huśtawce?

2021-09-01
Jak urozmaicić letnią zabawę na huśtawce?

Huśtawka to jedna z ulubionych atrakcji dzieci na placach zabaw. Adrenalina, beztroska, wolność i uśmiech na twarzy. Bez wątpienia swobodne huśtanie się na huśtawce wydziela u najmłodszych ogromne pokłady energii i radości. Co więcej, pozornie prostą atrakcję można szybko urozmaicić i uatrakcyjnić. Jak sprawić, by huśtawka nabrała nowego życia w trakcie lata?

Huśtawki na placu zabaw – dlaczego są tak lubiane?

Przede wszystkim dają dzieciom ogrom frajdy i zabawy. Można powiedzieć, że to jedna z tych atrakcji na każdym placu zabaw, które zapewniają przypływ adrenaliny i emocji. Beztroskie huśtanie się, swobodne opadanie i uczucie, jakby się latało. Dzieci to kochają, więc z tego powodu tak chętnie korzystają z huśtawek różnego rodzaju.

Na każdym placu zabaw musi znaleźć się co najmniej jedna huśtawka. Całe szczęście w dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór zróżnicowanych modeli. Płaskie plastikowe, kubełkowe, okrągłe, drewniane, na stalowych łańcuchach, na tradycyjnych linach, a nawet huśtawki dwuosobowe. Warto zaznaczyć, że w naszym sklepie internetowym OTITU znaleźć można wszystkie te typy huśtawek. 

Czy huśtawki mogą być źródłem nowym doświadczeń i wrażeń?

Oczywiście, że tak! Każdy może urozmaicić zabawę z wykorzystaniem huśtawek w prosty sposób. Ogranicza nas jedynie nasza kreatywność. Co więcej, w trakcie lata mamy jeszcze więcej możliwości i szans na urozmaicenie zabawy na huśtawkach. Dzieci dostaną nowe bodźce, które sprawią, że będą miały jeszcze więcej frajdy i radości z zabawy. W jaki sposób sprawić, by dzieci pokochały zabawę na huśtawkach na nowo?

Wykorzystaj wodę!

Naprawdę. Pozornie prosty, ale niezwykle skuteczny sposób. Dzieci uwielbiają taplanie się w wodzie, a w trakcie letnich upałów będą mogły się dodatkowo ochłodzić. Zamontowanie zraszacza na konstrukcji huśtawki wydaje się być świetnym pomysłem. Proste w wykonaniu, a jakże efektywne!

Skutecznym rozwiązaniem jest również umieszczenie basenu przed huśtawką, aby dziecko mogło wskoczyć wprost do niego. Chwila beztroskiego i emocjonującego lotu zapewni najmłodszych ogrom radości i frajdy. Należy jednak pamiętać, aby w basenie było wystarczająco dużo wody. To również zabawa przeznaczona dla nieco starszych dzieci.

Jeśli dzieciom niestraszny brud (choć w tym przypadku bardziej prawidłowe stwierdzenie to jeśli rodzicom niestraszne brudne dzieci) możemy stworzyć błotne lądowanie przed huśtawką. Wystarczy wykorzystać piaskownicę lub trochę luźnego piasku wraz z wodą. Dzieci kochają się brudzić, a lądowanie w miękkim i plastycznym błotku z pewnością ich ucieszy. Gorzej może być z rodzicami, ale najważniejsze jest szczęście dziecka!

pixel