Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak upilnować dzieci na placu zabaw?

2021-05-28
Jak upilnować dzieci na placu zabaw?

Beztroska zabawa powinna być stuprocentowo bezpieczna

Dzieciństwo rządzi się swoimi prawami. Najmłodsi podczas zabawy znajdują się w swoim żywiole, więc nic dziwnego, że ponoszą ich emocje. Wizyta na placu zabaw lub korzystanie z domowej przestrzeni rozrywki sprawia, że w dzieciach wyzwalają się połacie niesamowitej energii. Wiele atrakcji i możliwości powoduje, że nasze pociechy są bardzo szczęśliwe i mogą przestać racjonalnie myśleć. W końcu pragną skorzystać z wszystkich przyjemności, jakie oferuje im plac zabaw. Nie możemy jednak zapomnieć, aby zapewnić dzieciom pełnię bezpieczeństwa, ponieważ korzystanie ze zjeżdżalni, huśtawekdomków czy lin w nieodpowiedni sposób może być przyczyną urazów różnego rodzaju. Z tego powodu musimy uświadomić naszym pociechom, że powinny korzystać ze wszystkich atrakcji w sposób rozważny i przemyślany. Pośpiech w niektórych sytuacjach nie jest wskazany. Niezwykle ważną rolę odgrywa uświadomienie dzieci i pokazanie im, jak może skończyć się nieodpowiedzialna zabawa. Pozornie prosta czynność może przynieść niezbędne efekty. 

Jak zapewnić bezpieczeństwo na placu zabaw?

Każdy z nas jest świadomy tego, że dzieci ciężko mieć na oku przez cały czas zabawy. Poza próbą uświadomienia ich, że bezpieczne i rozważne korzystanie z atrakcji jest niezbędne, możemy wykonać jeszcze kilka czynności, które pozwolą na spokojną zabawę. 

Wspólna zabawa z pewnością jest jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci. Sami możemy poczuć się wtedy jak za beztroskich, dziecięcych lat. Jednocześnie wzmacniamy więzi między nami a dzieckiem, dzięki czemu możemy być bardziej pewni, że maluch będzie posłuszny. Korzystając wspólnie z naszą pociechą z placu zabaw, ciągle mamy kontrolę nad tym, w jaki sposób bawi się nasze dziecko. To świetny sposób na pilnowanie, aby używanie atrakcji było bezpieczne. Wybierając produkty dostępne na stronie internetowej sklepu OTITU można bez problemu zaopatrzyć się w wytrzymałe akcesoria na plac zabaw, które poradzą sobie z obciążeniem osób dorosłych. 

Stworzenie prywatnego placu zabaw również jest dobrym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci. Najmłodsi są niezwykle temperamentnymi duszami, które łatwo ulegają emocjom i instynktom. Często zdarzają się kłótnie, bójki i inne nieprzyjemne sytuacje z rówieśnikami. Mogą one zwiększyć ryzyko kontuzji i powstania urazu podczas zabawy. Wybudowanie placu zabaw przed własnym domem niweluje ryzyko nieporozumień z innymi dziećmi. W ten sposób zapewniamy naszym maluchom bezpieczną i spokojną zabawę. W ofercie naszego sklepu internetowego znaleźć można wszystkie niezbędne produkty, które pomogą stworzyć doskonałą strefę rozrywki przed własnym domem. 

Korzystanie z placów zabaw, które wyłożone są miękkimi „puzzlami” również zwiększy bezpieczeństwo dzieci. Dobrym pomysłem są również przestrzenie, na których wysypano piasek. Upadek na taką powierzchnię będzie zdecydowanie bezpieczniejszy i mniej urazogenny niż na twardy beton. 

Jakie zagrożenia mogą spotkać nasze dzieci na placu zabaw? 

Zabawa kojarzy nam się z radością, beztroskim czasem i uśmiechem na twarzy. Jednocześnie jednak może nieść ze sobą problemy w postaci kontuzji i urazów. Warto pamiętać o wyżej wymienionych wskazówkach i radach, które pomogą uniknąć poniższych sytuacji. 

Niebezpieczeństwa na placu zabaw:

  • Skręcenia i zwichnięcia stawów, które powstają poprzez upadek z wysokości lub złe postawienie stopy bądź dłoni na podłożu - najczęściej powstają poprzez nieuwagę dzieci i nadmierny pośpiech
  • Zadrapania, o które raczej nie musimy się martwić, jednak warto uczulić na nie dzieci, ponieważ są dosyć bolesne i nieprzyjemne - ich przyczyną jest nieodpowiednie korzystanie ze zjeżdżalni i poślizgi na podłodze 
  • Rozcięcia, które są rzadkością na placach zabaw - często ich przyczyną są wystające drzazgi. Należy uczulić dzieci, aby dokładnie sprawdzały jakich miejsc dotykają.
pixel