Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak stworzyć w pełni bezpieczny plac zabaw?

2021-11-30
Jak stworzyć w pełni bezpieczny plac zabaw?

Każdy pragnie, by jego dziecko było szczęśliwe, zdrowe i uśmiechnięte. Jeśli chcesz zapewnić Twojemu maluchowi nieco atrakcji i radości, powinieneś pomyśleć o stworzeniu prywatnego placu zabaw, który zagwarantuje mu ogromną dawkę rozrywki. Jednakże najważniejszy aspekt przy budowaniu tego typu przestrzeni to bezpieczeństwo i odpowiednia ochrona najmłodszych. Jak stworzyć bezpieczną przestrzeń do zabawy? Odpowiadamy w tym artykule!

Po co budować własny plac zabaw w ogródku lub na działce?

Gdyby za każdym rogiem znajdował się wysokiej jakości plac zabaw z bezpiecznymi atrakcjami, raczej nie musielibyśmy się zastanawiać co kupić, jak zrobić i gdzie ustawić. Jednakże nie jest to możliwe z kilku powodów.

Lokalni samorządowcy bardzo chętnie odkładają takie rzeczy na stos spraw „do załatwienia”. W końcu jest milion innych ważniejszych spraw. Mało kto w urzędach przejmuje się potrzebami najmłodszych.

Wybudowanie placów zabaw dla wszystkich dzieci jest po prostu niemożliwe. Najmłodsi kochają zabawę, więc chętnie chodzą w tego typu miejsca. Dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że na placu zabaw jest tłok, który w efekcie może zwiększać ryzyko niebezpieczeństwa.

Poza tym miejskie place zabaw nie zawsze spełniają oczekiwania najmłodszych. Na jednym z nich będzie za mało huśtawek, na innym zaś kolorystyka zjeżdżalni nie będzie odpowiednia. Rzeczy z pozoru mało istotne, jednak dla dzieci mogą one być wyznacznikiem dobrej zabawy.

Właśnie dlatego powinieneś wziąć sprawy w swoje ręce i zbudować samodzielnie plac zabaw od zera.

Zalety posiadania prywatnego placu zabaw przed domem

Największą zaletą jest bez wątpienia możliwość zabawy w dowolnym momencie. Dzieci będą mogły wyjść z domu o dowolnej porze i po prostu cieszyć się beztroską zabawą na swoim własnym placu zabaw.

Co więcej, w ten sposób możesz zainspirować najmłodszych do aktywnego spędzania czasu i być może zaszczepisz w nich miłość do sportu. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż przesiadywanie godzinami przed ekranem komputera lub smartfona.

Bezpieczeństwo na własnym placu zabaw w ogródku lub na działce

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie własnego placu zabaw, musisz pamiętać o bezpieczeństwie Twoich dzieci. Ich zdrowie i odpowiednio zabezpieczona zabawa jest szalenie istotna. Z tego powodu powinieneś zadbać o konkretne elementy, takie jak:

  • miękkie podłoże (piasek lub specjalne gumowe panele),
  • dobrze spasowane elementy,
  • wysokiej jakości wzmocnienia i połączenia,
  • produkty atestowane od renomowanych producentów,
  • poszczególne atrakcje wykonane z najwyższej jakości materiałów.

W naszym sklepie internetowym OTITU znajdziesz tylko i wyłącznie elementy na plac zabaw, które posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Nasze produkty przechodzą szereg testów, przez co otrzymujesz artykuły najwyższej jakości. Znajdziesz u nas huśtawki, zjeżdżalnie, sprzęty do wspinaczki, akcesoria do domków i wiele innych. Wszystkie spełniają międzynarodowe normy bezpieczeństwa. Wszystko dla zdrowia i radości Twoich dzieci!

Nie bez powodu szkolne place zabaw są odwiedzane przez inspektorów budowlanych, którzy dokładnie przyglądają się każdej śrubce. Nie chodzi tutaj o nadmierną ilość formalności, a o to, żeby dzieci były bezpieczne podczas zabawy.

pixel