Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak się dobrze przygotować na jesienne zabawy na placu zabaw? 

2023-09-11
Jak się dobrze przygotować na jesienne zabawy na placu zabaw? 

Właśnie cieszymy się ostatnimi podrygami lata, ponieważ na horyzoncie już widać jesień. Dni będą coraz krótsze i chłodniejsze, częściej pojawiać się będzie deszcz. Czy to wystarczające powody, aby zrezygnować z czasu na placu zabaw? Wcale nie, jesienią też można z niego korzystać i świetnie się bawić, nawet jeśli pogoda nie do końca dopisuje. Trzeba się jednak odpowiednio do tej zabawy przygotować. 

Na plac zabaw ubieramy dziecko na cebulkę 

Jesień to czas infekcji. Dzieje się tak dlatego, że zmienia się pogoda. Łatwiej jest przegrzać malucha, szczególnie jeśli podczas zabawy nie odczuwa on chłodu, a po niej natychmiast robi mu się zimno. Wybierając się z dzieckiem na plac zabaw jesienią, ubieraj je na cebulkę. Lepiej założyć kilka cieńszych warstw, niż jedną grubszą. Przyda się więc koszulka, bluza oraz kurtka lub kamizelka. Podczas zabawy maluchowi można zdjąć okrycie wierzchnie, a na drogę do domu mu je założyć. Unikniemy wtedy przegrzania, jak i wychłodzenia. Jeśli pada lub padał deszcz, również możecie korzystać z placu zabaw. Nie ma przecież złej pogody, jest tylko złe ubranie. Załóż dziecku kalosze, kurtkę przeciwdeszczową z kapturem i nieprzemakalne spodnie. Taka zabawa w deszczu to super frajda dla dziecka, jak i dorosłego. 

Przekąski i picie na chłodniejsze dni na placu zabaw 

Chyba już wielokrotnie się przekonałeś, że podczas pobytu poza domem powinieneś mieć zawsze coś na ząb dla swojego dziecka. Jesienią sprawa z przekąskami wygląda podobnie, jak latem czy wiosną. Maluchy jednak częściej i bardziej odczuwają głód, więc powinny być to przekąski bardzo pożywne. Świetnie sprawdzą się owsiane placuszki bananowe, jesienne babeczki dyniowe czy też wytrawne gofry. Kiedy robi się zimno, wodę możesz zamienić na herbatę malinową, ciepłą wodę z cytryną czy nawet kakao słodzone miodem. Przyda Ci się więc termos lub kubek termiczny. 

Jesienne atrakcje na placu zabaw

Jesienną aurę i skarby przyrody możesz wykorzystać do kreatywnego spędzenia czasu na placu zabaw. Skaczcie po kałużach, zbierajcie liście i kasztany, tworząc z nich obrazki na piasku. Pobawcie się w plac budowy w piaskownicy, szczególnie jeśli piasek jest mokry od deszczu. Na placu zabaw jest mnóstwo zakamarków, więc zabawa w poszukiwaczy skarbów będzie świetną atrakcją zarówno dla Twojego dziecka, jak i dla Ciebie. Oczywiście nadal maluch może korzystać ze zjeżdżalnihuśtawek i drabinek. Na pewno nawet jesienią atrakcji na placu zabaw nie brakuje. Nie rezygnuj z zabaw na świeżym powietrzu tylko dlatego, że robi się chłodniej i pada deszcz. Dzieci potrzebują aktywności w plenerze niezależnie od pogody. I pamiętaj, place zabaw są otwarte cały rok!

pixel