Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak aktywnie wypocząć na placu zabaw podczas ferii?

2022-02-01
Jak aktywnie wypocząć na placu zabaw podczas ferii?

Okres ferii zimowych już się rozpoczął! To czas, w którym dzieci mają wolne od obowiązków szkolnych i mogą oddać się beztroskiej zabawie przez całe 2 tygodnie! Właśnie z tego powodu powinieneś zainteresować się możliwościami spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wszystko po to, aby pociechy nie marnowały go przed ekranem telewizora lub komputera. W jaki sposób sprawić, by zabawa na placu zabaw była radosna nawet zimą? Zachęcamy do lektury!

Dlaczego zabawa na placu zabaw zimą może być dobrym rozwiązaniem?

Nawet w trakcie opadów śniegu i zalegającej białej pokrywy zabawa na zewnątrz może być świetnym rozwiązaniem. Oczywiście należy przy tym pamiętać o bezpieczeństwie i zwiększonej ostrożności. W końcu śnieg i lód zwiększają ryzyko poślizgnięcia się. 

Mimo tego nawet w zimowej aurze można się świetnie bawić. Co więcej, może być nawet lepszym rozwiązaniem niż w trakcie tradycyjnego korzystania z placów zabaw.

Zjazd ze zjeżdżalni pełnej śniegu sprawi najmłodszym ogrom frajdy. Zabawa zimą jest równie istotna i pożyteczna, ponieważ pozwala dotlenić organizm i zwiększyć odporność. Trzeba jednak przy tym pamiętać, by zadbać o odpowiedni ubiór dziecka.

Z czego korzystać na placu zabaw?

Zjeżdżalnie – najważniejszy element placu zabaw

Na każdym placu zabaw musi znaleźć się zjeżdżalnia. To absolutnie niezbędny element, który jest gwarancją świetnej zabawy. Dzieci uwielbiają szybkość i adrenalinę ślizgawek. Możesz wykorzystać zjeżdżalnie proste, spiralne i falowane. Do wyboru do koloru! 

Jest to element, który daje dzieciom nie tylko mnóstwo frajdy, ale niesie za sobą szereg korzyści psychofizycznych. Co więcej, można zdecydować się na zjeżdżalnie z tworzywa sztucznego, w różnych kształtach oraz kolorach.

Huśtawki, czyli radość i adrenalina

To po zjeżdżalni kolejny z obowiązkowych punktów na każdym placu zabaw. Huśtawki to gwarancja radości zarówno dla młodszych pociech, jak i starszych dzieci, a nawet nastolatków. To element, z którego nasze dzieciaki potrafią korzystać godzinami bez znudzenia.

Huśtawka ma zbawienny wpływ na dzieci, dając im zarówno wiele radości z zabawy, jak i działając na nie uspokajająco oraz wyciszająco. Podobnie jak w przypadku ślizgawek, do wyboru jest mnóstwo rodzajów: od klasycznych jednoczęściowych huśtawek, poprzez huśtawki kubełkowe aż po te zrobione z opon i huśtawki dwuosobowe lub bocianie gniazda. 

Elementy do akrobacji dają szansę na rozwój sportowej pasji

Regularne korzystanie z trapezów i innych elementów do akrobacji to możliwość rozwijania koordynacji wzrokowo-ruchowej. To atrakcja, dzięki której dziecko może podczas zabawy kształtować również swój organizm. Warto mieć na uwadze, że plac zabaw to idealne miejsce do tego, by połączyć radość zabawy z korzyściami, jakie niesie za sobą aktywność fizyczna. Nie ma zatem lepszego sposobu na rozwijanie fizyczności naszego dziecka na placu zabaw jak zachęcenie go do wykonywania ćwiczeń akrobatycznych.

W tym celu warto zainteresować się obręczami, trapezami i innymi drążkami. Są one świetnym sposobem na rozwój mięśni i aspektów poznawczych dziecka.

Wspinaczka – przyjemne z pożytecznym

Dzięki wspinaczce dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności sensomotoryczne, a także zdolności poznawcze. Rozwijają również siłę mięśni. Ponadto, wspinając się, dziecko uczy się wytrwałości i odwagi w podejmowaniu kolejnych działań.

Większość dorosłych jest tego świadoma – w końcu w czasach młodości bardzo dużo czasu podczas zabawy poświęcała na wspinaczkę po drzewach, płotach czy ściankach w ogrodzie.  

Bezpieczną wspinaczkę na placu zabaw zapewniają akcesoria dostępne w sklepie OTITU. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju siatki bądź drabinki. Dla bardziej zaawansowanych najlepszym rozwiązaniem będą liny lub kamienie do wspinaczki. Zaletą kamieni jest fakt, że ich konfiguracje można dowolnie modyfikować, dając naszym pociechom za każdym razem inne możliwości wspinaczki.

pixel