Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Huśtawka drewniana

2019-07-25
Huśtawka drewnianaHuśtawki ogrodowe dla dzieci mogą być zrobione na bazie różnych materiałów. Obok popularnego tworzywa sztucznego i metalu, surowców używanych do produkcji tego typu zabawek, pojawia się także naturalne drewno.

Po co dziecku huśtawka?

W każdym, nawet najmniejszym ogrodzie czy na działce warto zainstalować dziecku huśtawkę. Taka zabawka sprawi mu przede wszystkim wiele radości, a do tego rodzice będą mieć więcej czasu dla siebie. Zapewnienie maluchowi zdrowej formy rozrywki to bardzo dobra alternatywa dla mniej bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu. Dziecko uczy się koordynacji ruchowej, odczuwania własnego ciała i podtrzymywania odpowiedniego stopnia napięcia mięśni. Wiele dobrego może przynieść bujanie także tym dzieciom, które są zniecierpliwione, rozkojarzone i nie umieją skupić uwagi na jednej czynności. Nawet nie wiedzą, że mając dużą frajdę z zabawy na huśtawce, nabywają ważne dla swojego rozwoju umiejętności. Dobrej jakości huśtawki są solidne, odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz stabilne. Nie grożą im silniejsze podmuchy wiatru, dlatego poziom bezpieczeństwa dziecka jest naprawdę wysoki.

Zalety huśtawek drewnianych

Surowiec użyty do ich produkcji gwarantuje solidność wykonania i naturalność. Drewno nie będzie stwarzać zagrożenia dla zdrowia dziecka i jest przyjemniejsze w dotyku niż metal. Po drugie charakteryzuje się wysokim poziomem estetyki i idealnie komponuje się z tłem ogrodu – zielenią, naturalnym dekorem itd. Oprócz tego drewno jest wyjątków różnorodne pod względem gatunków i kolorystyki, co sprawia, że huśtawka wykonana z takiego surowca jest po prostu ładna. Widoczny rysunek słojów na desce jeszcze mocniej podkreśla naturalność tego produktu.

Rodzaje huśtawek drewnianych

  • Kubełkowe – szczególnie przeznaczone dla maluchów. W naszym sklepie można nabyć taki model w bardzo uroczych wersjach. Czerwono-żółte wstawki wyglądają bardzo osobliwie, a szczególnie w dziecięcych oczach nabierają wyjątkowości.
  • Okrągłe – kolejna huśtawka drewniana, tym razem dla starszaka, prezentuje się bardzo ciekawie. Naturalne drewno i eko sznurek, czyli bardzo prosta konstrukcja, ale obiecująca wiele dobrej i zdrowej zabawy na świeżym powietrzu. Jest solidna, bezpieczna i stanowi obiekt westchnień niejednego malucha. Ten model huśtawki również można znaleźć w naszej ofercie.
  • Dwuosobowe – tego typu huśtawki zaskarbiają sobie serca maluchów, lubiących bawić się w towarzystwie (czyli prawie wszystkich). Są ciężkie, solidne i zajmują trochę miejsca, dlatego więc potrzeba wygospodarować trochę więcej przestrzeni na tego typu zabawkę. Estetyczne deseczki służące za oparcie nóg i siedzisko oparte są na stalowych rurkach, malowanych proszkowo. W ofercie sklepu znajdują się trzy drewniane modele tego typu huśtawek – PandaKoala i Koala Eco.
Warto zainwestować w taką zabawkę dla dziecka. Daje wiele radości, uczy panowania nad własnym ciałem i nie zagraża zdrowiu malucha.

Polecane

pixel